Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Paczka dla kombatanta

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Paczka dla kombatanta

08 grudnia 2014 / Tekst

Trwa akcja pomocowa skierowana do Polaków mieszkających na kresach. Przedsięwzięcie prowadzane jest dwa razy w roku. Przygotowane paczki trafiają do potrzebujących w okresie Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.

- Osoby, do których trafia pomoc to często ludzie, którzy mają ponad 90 lat, polscy żołnierze, którzy na terenach kresów dawnej II Rzeczpospolitej urodzili się i tam zastała ich wojna. Cześć z tych osób przeżyła kołchozy i łagry. Po wojnie zdecydowali, że zostają na ojcowiźnie. W szczególnie trudnych warunkach żyją kombatanci na Białorusi - mówi Bartosz Nowakowski koordynator akcji „Paczka dla polskiego kombatanta na kresach”.

W paczkach dla kombatantów znajdą się produkty o długim terminie przydatności do spożycia oraz kartki z życzeniami. Do akcji przyłączyły się: sklep kibica Fanatyk przy ul. Dużej, sklep Fajne narty przy ul. Jagiellońskiej, Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek oraz Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. W tych miejscach kielczanie do 24 grudnia mogą zostawić produkty dla kombatantów. Potrzebujący otrzymają je zaraz po świętach.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Odra-Niemen.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna