Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ostatni dzień składania wniosków do budżetu obywatelskiego

poniedziałek, 06 lipca 2020 11:29 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Piotr Natkaniec
Michał Łosiak

Tylko godziny dzielą nas od zakończenia naboru do tegorocznego Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. – Nawet w ciągu jednego dnia można wymyślić ciekawy projekt – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Przypomnijmy, że ze względu na trwającą pandemię nabór wniosków został wydłużony do 6 lipca. Do wzięcia udziału w projekcie zachęceni są wszyscy kielczanie, a za zgodą rodziców także ci, którzy nie ukończyli 16. roku życia. Można zgłaszać projekty inwestycyjne duże (zarezerwowano na nie pięć milionów złotych), projekty inwestycyjne małe (dwa miliony złotych)  i projekty nieinwestycyjne (750 tysięcy złotych). Pomysł na ciekawe, miejskie rozwiązanie musi być poparty przez piętnastu mieszkańców.

– Wszystkich gorąco zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Nawet w ciągu jednego dnia można wymyślić ciekawy projekt – zapewnia rzecznik prezydenta Kielc.

Publikacja listy zgłoszonych projektów nastąpi 8 lipca, zaś weryfikacja rozpocznie się od 9 lipca i potrwa do 7 września. Zwycięskie projekty poznamy 15 października.

Wnioski można składać poprzez stronę: https://bo.kielce.eu/

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO