Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Mediach rozstrzygnięty. Najlepsza dziesiątka pojedzie na finał do Warszawy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Mediach rozstrzygnięty. Najlepsza dziesiątka pojedzie na finał do Warszawy

Kielce / 13 grudnia 2019 / Tekst

Za nami etap okręgowy VI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Z pięćdziesięciorga biorących w nim udział uczestników została wyłoniona najlepsza dziesiątka, która zmierzy się w konkursie ogólnopolskim. Gospodarzem zmagań była Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W gronie laureatów etapu okręgowego po raz trzeci znalazła się Angelika Kowalska z Zespołu Szkół nr 2 we Włoszczowie. Tym razem zdobyła najwyższą liczbę punktów. – Od ostatniej edycji sporo zmieniło się w kwestii prawa medialnego, więc musiałam uzupełnić tę wiedzę. Pasjonuję się dziennikarstwem i wiążę swoją przyszłość z prasą lub radiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że coraz mocniej do głosu dochodzą podcasty i media społecznościowe, ale ja mam 18 lat i wciąż pozostaję tradycjonalistką – komentuje Angelika Kowalska.

W najlepszej dziesiątce znalazł się też między innymi Jakub Glibowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Osiągnął on drugi z najwyższych wyników wśród laureatów.  – Materiał jest bardzo szeroki, a zakres pytań, jakie mogły paść – ogromny. W Olimpiadzie startuję po raz drugi, więc próbowałem przewidzieć ewentualne pytania i wyszukać jakieś ciekawostki. Chciałbym związać swoją przyszłość z zawodem dziennikarza. Najbardziej interesuje mnie praca w prasie lub telewizji. Próbuję już stawiać pierwsze kroki w dziennikarstwie prasowym – mówi Jakub Glibowski.

W etapie okręgowym Olimpiady wzięli udział uczniowie ze szkół z całego regionu. – Byli to uczniowie z 12 liceów ogólnokształcących z Kielc, Staszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic,  Skarżyska-Kamiennej, Buska-Zdroju i Jędrzejowa. Konkurs służy przede wszystkim poszerzaniu wiedzy o mediach i dziennikarstwie wśród uczniów szkół średnich. Przez godzinę rozwiązywali oni test wiedzy przygotowany przez głównego organizatora, czyli Wydział Dziennikarstwa i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego – mówi dr Izabela Krasińska z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJK, przewodnicząca komisji konkursowej.

Centralne zawody odbędą się w terminie 13-14 marca w Warszawie.

Lista laureatów etapu okręgowego:

  1. Angelika Kowalska
  2. Jakub Glibowski
  3. Julia Palmowska
  4. Andrzej Kawecki
  5. Angelika Maludzińska
  6. Kacper Szustakiewicz
  7. Emilia Walencik
  8. Martyna Bentkowska
  9. Aleksandra Dąbrowa
  10. Dawid Duraziński

ZOSTAW KOMENTARZ