Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Ogromna wymiana oświetlenia w Kielcach

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Ogromna wymiana oświetlenia w Kielcach

20 marca 2017 / Tekst

Wygląda na to, że w ciągu najbliższych lat skończy się problem braku oraz awarii oświetlenia na kieleckich ulicach. Miejskie służby szykują gruntowną wymianę blisko 850 latarni. 

Inwestycja dotyczy 15 ulic, w tym między innymi Ogrodowej, Jagiellońskiej, Massalskiego, Mielczarskiego czy Klonowej. – Planujemy kompleksowy remont, czyli wymianę okablowania słupów oraz technologii. Część tej infrastruktury jest po prostu stara, pochodzi z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jest to oświetlenie, które często ulega awariom, natomiast same punkty świetlne nie są zbyt energooszczędne i generują spore koszty. Chcemy przejść na system zdecydowanie bardziej nowoczesny, czyli technologię ledową. Cała infrastruktura będzie zbudowana od podstaw, co zapewni to, że przez długie lata nie trzeba będzie ponosić żadnych nakładów związanych z jej utrzymaniem – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Drogowcy zrealizują inwestycję w trzech etapach. Pierwszy z nich, który zacznie się w połowie przyszłego roku zakłada wymianę 565 latarni. Kolejne dwa etapy będą realizowane wraz z budową 20 kilometrów ścieżek rowerowych. Koszt całej inwestycji to 5 milionów złotych. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna