Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Ogród Botaniczny pięknieje. Nowe atrakcje prawie gotowe

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Ogród Botaniczny pięknieje. Nowe atrakcje prawie gotowe

Kielce / 17 lutego 2019 / Tekst
fot. Bartłomiej Piwoński fot. Bartłomiej Piwoński

O trzy nowe oczka wodne i podziemną trasę wzbogacił się kielecki Ogród Botaniczny. Tegoroczne otwarcie obiektu planowane jest na 28 kwietnia.

Oczka wodne oraz pustki podziemne są zlokalizowane w drugiej części Ogrodu Botanicznego, która w zeszłym roku była niedostępna dla zwiedzających. Trzy ogromne zbiorniki zajmują blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Wokół oczek powstały tarasy oraz trasy spacerowe. Zbiorniki mają różną wielkość.  Będą też miały inny charakter roślinny. - Posadzimy między innymi lilie i pałki wodne, kosadźcie i irysy - mówi Katarzyna Socha, kierownik Ogrodu Botanicznego.

Ogród Botaniczny zostanie otwarty prawdopodobnie 28 kwietnia, jednak na zwiedzanie oczek wodnych będziemy musieli poczekać do jesieni. - Generalny wykonawca powinien zakończyć prace do końca lipca. Pozostaje nam jeszcze do ogłoszenia jeden przetarg dotyczący zagospodarowania terenu wokół zbiorników. Jeśli otrzymamy jesienią pozwolenie na użytkowanie, to udostępnimy nowe trasy i oczka wodne zwiedzającym - tłumaczy Katarzyna Socha.

To nie koniec nowych atrakcji, bo w ostatnich miesiącach w Ogrodzie powstała podziemna trasa, gdzie będzie okazja zobaczyć skalne ściany. Tam pracę są już praktycznie zakończone.

W tym roku nie powinno być problemu z zaparkowaniem samochodu w pobliżu Ogrodu, co w zeszłym sezonie było problematyczne. Stworzyliśmy plac do parkowania po drugiej części ulicy Karczówkowskiej. Jest tam miejsce na kilkadziesiąt samochodów. Nadal można parkować wzdłuż ulicy Karczówkowskiej - dodaje kierownik Ogrodu Botanicznego.

ZOSTAW KOMENTARZ