Na antenie: Koncert życzeń
Piotr Zawadzki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Ogólnopolska Konferencja Wodociągowa w Kielcach. Msza święta jednym z punktów spotkania

Na antenie: Koncert życzeń
Piotr Zawadzki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Ogólnopolska Konferencja Wodociągowa w Kielcach. Msza święta jednym z punktów spotkania

14 czerwca 2018 / Tekst

W Kielcach trwa ogólnopolska konferencja wodociągowa oraz krajowa konferencja duszpasterstwa firm wodociągowych, ochrony środowiska i usług komunalnych. Gospodarzem wydarzenia są Wodociągi Kieleckie. Dziś uczestnicy spotkania wzięli udział w Mszy świętej w Bazylice Katedralnej.

Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.  Podczas homilii biskup mówił o potrzebie dbania o środowisko, w tym także o wodę. - W tym świecie człowiek jest partnerem Boga, bowiem jemu powierzył troskę o losy świata w biblijnym przesłaniu: "Czyńcie sobie Ziemię poddaną". Bóg powierzył człowiekowi świat, ale także dlatego, że samo ludzkie życie jest darem, który trzeba niestrudzenie chronić przed różnymi formami degradacji  i agresji - mówił ks. biskup Jan Piotrowski.

Podczas kazania hierarcha nawiązał do Encykliki Laudato si' Ojca Świętego Franciszka. - Wszelka troska i dążenie do wyleczenia świata jak uczy papież Franciszek, wymaga dogłębnej zmiany stylu życia - mówił. - Jeżeli chcemy, żeby była to woda życia, potrzebna jest odpowiedzialność za jej gospodarkę, a nawet pewna kultura szacunku do wody, jej oszczędność i troska o nią - powiedział biskup.

Ogólnopolska konferencja rozpoczęła się wczoraj.  Uczestnicy rozważają temat: „Siedem źródeł kieleckiej natury, rozwoju i witalności”. - Bazując na naszych siedmiu źródłach, gdzie były pierwsze ujęcia wody zbudowane mówimy o istocie i znaczeniu wody w życiu całego świata. Przyjechali do nas przedstawiciele większości dużych firm w Polsce- powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

W programie konferencji znalazły się obrady połączone ze zwiedzaniem Centrum Edukacyjnego Szklany Dom w Ciekotach oraz wizyta na Świętym Krzyżu. - Chcemy  pokazać naszą spółkę od jak najlepszej strony, ale takie wydarzenie to również doskonałą okazją do promocji miasta i regionu – uzupełnił  Henryk Milcarz. Konferencja zakończy się 15 czerwca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna