Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Oficjalnie: Arkadiusz Kubiec nowym wiceprezydentem Kielc

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Oficjalnie: Arkadiusz Kubiec nowym wiceprezydentem Kielc

Kielce / 20 marca 2019 / Tekst

Tak jak informowaliśmy wcześniej, Arkadiusz Kubiec został nowym wiceprezydentem Kielc. Zajmie się m.in. ochroną środowiska i wydziałem spraw obywatelskich.

Arkadiusz Kubiec ma 44 lata. Jest szefem miejskich struktur partii i radnym miejskim w klubie Koalicji Obywatelskiej. W latach 2005–2015 był wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a od 2015 zasiadał w fotelu dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu. Po przyjęciu nominacji na zastępcę prezydenta będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego. Jego miejsce zajmie prawdopodobnie Anna Myślińska.

- Chciałem podziękować panu prezydentowi za zaufanie. Wspólnie będziemy odpowiadać za miasto - mówi nowy wiceprezydent Kielc.

Bogdan Wenta dodał, że zamierza powołać jeszcze jednego swojego zastępcę. Stanie się to na przełomie kwietnia i maja. Podkreślił także, że w najbliższych miesiącach zmniejszy się liczba pełnomocników. - Umowy pełnomocników obowiązują do końca kwietnia - powiedział prezydent Kielc.

Wenta nie chciał odpowiedzieć czy powołanie radnego Koalicji Obywatelskiej, Arkadiusza Kubca oznacza, że prezydent Kielc wejdzie w koalicję z tym klubem. - Kolejny tydzień odkryje wiele kart - odpowiedział włodarz miasta.

ZOSTAW KOMENTARZ