Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Od dziś remont skrzyżowania Jesionowej i Świętokrzyskiej z Warszawską. Sprawdź, jakie utrudnienia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Od dziś remont skrzyżowania Jesionowej i Świętokrzyskiej z Warszawską. Sprawdź, jakie utrudnienia

Kielce / 09 lipca 2019 / Tekst

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach informuje, że już w najbliższy wtorek rozpocznie się remont nawierzchni na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 w Kielcach czyli skrzyżowaniu ulic Jesionowej i Świętokrzyskiej z ulicą Warszawską. W związku z remontem wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

Prace będą obejmowały całą powierzchnię skrzyżowania i będą polegały na frezowaniu zniszczonej nawierzchni, wykonaniu nowych warstw bitumicznych, regulacji studzienek, naprawach w obrębie wysepek kanalizujących. Ruch w czasie robót będzie się odbywał po jezdniach zawężonych do jednego lub dwóch pasów ruchu. Ruch będzie sterowany za pomocą czasowej sygnalizacji świetlnej.

W czasie remontu nie skręcimy w lewo z każdego wlotu, będzie można to zrobić jedynie przez sąsiednie skrzyżowania:  ulicy Jesionowej z ulicą Zagnańską i Alei Solidarności z ulicą Świętokrzyską. Niedostępne będą przejścia dla pieszych w obrębie remontowanego skrzyżowania. Kierowcy jadący tranzytem przez Kielce od strony Krakowa i Piotrkowa Trybunalskiego, mimo możliwości przejazdu przez remontowane skrzyżowanie, dodatkowo zostaną poinformowani na węźle Kielce Zachód o utrudnieniach w ruchu, co umożliwi ewentualne wybranie innej trasy przejazdu.

W pierwszym etapie remontu ruch w obrębie skrzyżowania przekierowany zostanie za pomocą tymczasowych przejazdów na pasach rozdziału na wschodnią jezdnię ulicy Warszawskiej i będzie odbywał się jedną jezdnią w obu kierunkach. W tym czasie remontowana będzie zachodnia strona skrzyżowania (od ulicy Jesionowej). Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 74 będą mieli do dyspozycji po jednym (wewnętrznym) pasie ruchu w każdym kierunku. W kolejnym etapie remontu będą to pasy zewnętrzne ulicy Jesionowej. Ponowne przełożenia ruchu w obrębie ulicy Jesionowej, czyli zachodniej części skrzyżowania nastąpią w związku z układaniem ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni. W trzecim i czwartym etapie remontowana będzie w sposób analogiczny wschodnia część skrzyżowania (od stanowiącej odcinek drogi ekspresowej S74 ulicy Świętokrzyskiej) przy skierowaniu ruchu na zachodnią jezdnię ulicy Warszawskiej. Tymczasowa organizacja ruchu będzie zmieniana co kilka dni w miarę postępu robót.  

W związku ze zmianami organizacji ruchu Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził okresowe zmiany w kursowaniu niektórych autobusów komunikacji miejskiej. Informacje o zmianach wywieszone zostaną na przystankach. Znajdują się one również na stronie internetowej ZTM: www.ztm.kielce.pl pod linkiem: https://ztm.kielce.pl/aktualnosci/1394-remont-skrzyzowania-i-zmiany-tras-na-liniach-7-13-36-102-i-110.html

ZOSTAW KOMENTARZ