Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Od przyszłego tygodnia można będzie się zgłaszać do Młodzieżowej Rady Miasta

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Od przyszłego tygodnia można będzie się zgłaszać do Młodzieżowej Rady Miasta

Kielce / 07 listopada 2019 / Tekst
Od przyszłego tygodnia można będzie się zgłaszać do Młodzieżowej Rady Miasta Źródło: Facebook Młodzieżowa Rada Miasta Kielce

Wybory do II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta zbliżają się wielkimi krokami. Osoby, które chcą reprezentować interesy nastolatków mieszkających w Kielcach, będą mogły zgłosić swoją kandydaturę już od najbliższego wtorku, 12 listopada.

- Pamiętajmy, że wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbyły się we wrześniu - przypomina Tomasz Porębski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kielce. - Jednak biorąc pod uwagę to, w jakim okresie się znajdowaliśmy - mam na myśli początek roku szkolnego, który był bardzo wymagający zarówno dla dyrektorów szkół jak i dla uczniów - zainteresowanie naborem nie było zbyt duże. Dlatego wybory zostaną wznowione - dodaje.

Już podczas I kadencji młodym udało się zorganizować kilka konsultacji społecznych, zaopiniować uchwały oraz wziąć udział w różnych wydarzeniach na szczeblu ogólnopolskim, reprezentując kielecką młodzież.

- Tematów, którymi można się zająć wciąż przybywa - mówi Michał Barun, radny miasta Kielce. - W Młodzieżowej Radzie Miasta mogłaby na przykład powstać grupa, która zajęłaby się chociażby  poprawą stanu naszego środowiska, jak również infrastrukturą dla dzieci i młodzieży, w tym także zawalczyć o większy i bezpieczniejszy skatepark. Idealnie byłoby zadbać o to, żeby nic w naszym mieście, co dotyczy młodych ludzi, nie było podejmowane bez ich udziału i głosu. Każda młoda osoba, która uważa, że w można tu coś zrobić lepiej powinna z całą pewnością kandydować - tłumaczy.

Zgłoszenia będą przyjmowane od najbliższego wtorku, 12 listopada, do środy 20 listopada.

- Od tego momentu rozpocznie się kampania wyborcza, która potrwa sześć dni - informuje Porębski. - Zależy nam na tym, żeby wszystko odbywało się na wzór innych wyborów, czy to samorządowych, czy parlamentarnych - dodaje.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się 27 listopada. Dwa dni później zostaną udostępnione wyniki głosowania.

ZOSTAW KOMENTARZ