STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Od poniedziałku spore utrudnienia drogowe na Baranówku
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Od poniedziałku spore utrudnienia drogowe na Baranówku

20 marca 2017 / Tekst

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Szczepaniaka. W związku z tym drogowcy wprowadzają spore zmiany w organizacji ruchu, które potrwają do końca maja. Zmiany czekają także pasażerów komunikacji miejskiej. 

Ulica Szczepaniaka została całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ul. Husarskiej do skrzyżowania z al. Na Stadion. Objazd zamkniętego odcinka został wyznaczony w obu kierunkach ulicami Osobną - Pakosz - al. Na Stadion. Dojazd do ul. Petyhorskiej odbywał się będzie poprzez ul. Króla Jana III Sobieskiego. 

Miejski Zarząd Dróg planuje na ul. Szczepaniaka ułożenie nowej nawierzchni, remont chodników, zatoki autobusowej oraz parkingu dla autokarów. Obecna droga ma łaty i dołki, a przejeżdżające każdego dnia autobusy komunikacji miejskiej tworzą dodatkowo koleiny. Przebudowa związana jest z tegorocznymi Mistrzostwami Europy do lat 21 w piłce nożnej, które odbędą się między innymi w Kielcach. - Ulica prowadzi do starego stadionu Korony Kielce, a na którym będą się odbywać treningi drużyn uczestniczących w tym wydarzeniu. Jest to remont powierzchniowy pozwalający na użytkowanie tej ulicy w sposób komfortowy na wiele lat - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. 

Remont odczują też mieszkańcy poruszający się komunikacją miejską. Autobusy linii nr 4 w kierunku ul. Zagnańskiej pojadą od al. Na Stadion przez ul. Szczepaniaka – al. Na Stadion – Pakosz – ul. Osobną – ul. Marmurową do ul. Husarskiej, dalej wg swojej trasy. W kierunku al. Na Stadion autobusy będą kursowały bez zmian. Autobusy linii nr 44, 108 i 113 będą kursowały w dwóch kierunkach przez ul. Husarską – ul. Marmurową – ul. Osobną – Pakosz do ul. Kusocińskiego, natomiast autobusy linii nr 103 i 107 będą kursowały w dwóch kierunkach przez ul. Husarską – ul. Marmurową – ul. Osobną – Pakosz – al. Na Stadion – Szczepaniaka do al. Na Stadion. Ponadto, na czas objazdu przy ul. Husarskiej w okolicach skrzyżowania z ul. Szczepaniaka, w kierunku Pakosza został zlokalizowany nowy przystanek autobusowy obowiązujący dla linii nr 44, 103, 107, 108 i 113.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)