Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Od dzisiaj brak wody na osiedlach Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze

poniedziałek, 24 sierpnia 2020 08:32 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Od dzisiaj mieszkańcy osiedli Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze w Kielcach nie będą mieli ciepłej wody. Przerwy w dostawie zaplanowane są do 30 sierpnia.

Powodem są prace przy przebudowie sieci ciepłowniczej wzdłuż ulicy biskupa Jaworskiego.

Anna Niedzielska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach zapewnia, że aby maksymalnie skrócić przerwy w dostawie ciepła, prace prowadzone będą codziennie przez całą dobę. – W tym czasie połączone zostaną nowo wybudowane fragmenty instalacji ciepłowniczej z obecnie istniejącymi i z komorami ciepłowniczymi znajdującymi się na terenie osiedla Świętokrzyskie.

Po zakończeniu przebudowy sieci ciepłowniczej rozpocznie się przywracanie terenu do pierwotnego stanu.

Przebudowa sieci magistralnej zasilającej w ciepło osiedla Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze jest kontynuacją prac przy zmodernizowanej już sieci magistralnej przy ul. Warszawskiej. Sieć ciepłownicza w tym rejonie Kielc została wybudowana pod koniec lat 70. w przestarzałej technologii kanałowej. Nowa część ciepłociągu jest budowana w technologii rur preizolowanych z instalacją alarmową, pozwalającą na szybką i dokładną lokalizację awarii - zapewnia MPEC Kielce.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO