Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Nowości na kieleckich uczelniach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Nowości na kieleckich uczelniach

11 stycznia 2019 / Tekst

Od przyszłego roku akademickiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i Politechnice Świętokrzyskiej zaczną działać nowe kierunki.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego proponuje kilka nowych kierunków kształcenia, będzie to logopedia oraz jednolite studia magisterskie na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zmiany szykują się również w filii uniwersytetu znajdującej się w Piotrkowie Trybunalskim oraz na wydziale zamiejscowym UJK w Sandomierzu.

-Wśród nowości jest logopedia ogólna, to kierunek, który do tej pory był specjalnością na Wydziale Humanistycznym. Propozycja skierowana dla osób, które chcą pracować w instytucjach pomagających osobom z wadami wymowy. Zwracamy się w stronę rynku pracy, chcemy otwierać takie kierunki na które jest zapotrzebowanie. Zatrudnień dla logopedów nie braknie, nie tylko w szkolnictwie ale też w innych instytucjach oraz poradniach - informuje Piotr Burda rzecznik uczelni.

Wśród nowości znalazła się także administracja w języku angielskim, to propozycja z której mogą skorzystać studenci filii uniwersytetu znajdującej się w Piotrkowie Trybunalskim. Administracja, tym razem w języku polskim będzie także nowym kierunkiem na wydziale zamiejscowym uniwersytetu, znajdującym się w Sandomierzu.

Dla studentów zainteresowanych kierunkami technicznymi, ciekawe propozycje na  rok akademicki 2019/2020 przygotowała Politechnika Świętokrzyska. Studenci będą mogli kształcić się na kierunku automatyka i elektrotechnika przemysłowa. Ponadto do oferty uczelni dojdą dwie nowe specjalności: eksploatacja i zarządzanie w transporcie oraz automatyka maszyn i procesów. 

.-Nowy kierunek jest bardzo atrakcyjny z punktu widzenia rynku pracy.  Absolwenci różnych kierunków automatyki dostają propozycję pracy od razu po skończeniu studiów, co nas bardzo cieszy. Wstępnie planujemy, że na nowym kierunku będzie się kształciło 30 studentów, jednak jeśli zainteresowanie będzie duże, nie wykluczamy utworzenia dwóch grup ćwiczeniowych - informuje prof. Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Nowy kierunek oraz specjalizacje utworzone na Politechnice, powstają dzięki wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna