Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Nowe ścieżki dla fanów rowerowych przejażdżek

wtorek, 16 czerwca 2020 10:34 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Jest dobra wiadomość dla wszystkich pasjonatów rowerowych wycieczek - praktycznie zakończyła się już budowa dróg dla rowerów w północnej części miasta. Cykliści pojadą nowymi ścieżkami między innymi przy ulicy Klonowej, Orkana i Warszawskiej.

Jedna z nowopowstałych tras znajduje się na odcinku od ulicy Jesionowej do Klonowej i łączy się z już istniejącą ścieżką.

- Kolejny fragment przebiega wzdłuż ulicy Orkana, począwszy od skrzyżowania z Klonową, aż do przecięcia ulic Warszawskiej i biskupa Jaworskiego. Ten odcinek został zbudowany na całej długości ulicy Orkana, po stronie południowej – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Następny fragment ścieżki jest wytyczony wzdłuż ulicy biskupa Jaworskiego.

- Zaczyna się przy ulicy Warszawskiej i ciągnie aż do alei Solidarności. Ostatni odcinek przebiega wzdłuż Warszawskiej, począwszy od skrzyżowania z Orkana do przecięcia z ulicą Witosa. Ta trasa będzie się łączyć ze ścieżkami, które powstaną w ramach przebudowy Witosa i Zagnańskiej – wyjaśnia Skrzydło.

Łączna długość wszystkich powstałych tras to ponad cztery kilometry. Prace są już na ostatnim etapie – w tej chwili wykonywane jest oznakowanie poziome i drobne prace wykończeniowe. To jednak nie jedyny projekt dla rowerzystów, realizowany obecnie przez miasto.

- Kolejna inwestycja zakłada budowę trzech odcinków tras rowerowych. Pierwszy fragment ścieżki będzie rozpoczynał się przy ulicy Wrzosowej, począwszy od basenu „Foka” aż do ronda Czwartaków. Kolejny odcinek zacznie się przy alei Solidarności, od skrzyżowania z Leszczyńską do skrzyżowania z ulicą Wschodnią. Ostatni fragment, w tej chwili budowany, biegnie od ulicy Piekoszowskiej i kończy na Bernardyńskiej – wylicza rzecznik MZD.

Na zakończenie wszystkich trzech odcinków tras rowerowych wykonawca ma czas do listopada tego roku. Prace prowadzi firma Strabag. Budowa ścieżek w 85 procentach finansowana jest z funduszy Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Świętokrzyskiego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO