Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Noc Biologów 2018. Tłumy odwiedziły uniwersytet

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Noc Biologów 2018. Tłumy odwiedziły uniwersytet

Kielce / 12 stycznia 2018 / Tekst

W murach Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się kolejna edycja Nocy Biologów. W ramach imprezy odbyły się wykłady, warsztaty i prezentacje. Chętnych do zapoznania się z naukowymi ciekawostkami nie zabrakło. Na uczelni zjawiły się dzieci, młodzież oraz ludzie dorośli.

Podczas wykładów mogliśmy się dowiedzieć czegoś więcej między innymi o komórkach macierzystych, jadowitych owadach czy o tajemnicach fauny i flory. Natomiast w salach warsztatowych chętni zerknęli w gwiazdy, obejrzeli po mikroskopem na przykład owoce a nawet zaprojektowali własny ogród. - Hasłem piątej edycji Nocy Biologów są słowa „Życie na krawędzi”. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Korytarze wypełnione są po brzegi osobami w różnym wieku, które zainteresowane są biologią. Podczas imprezy można przeprowadzić analizę grupy krwi, oznaczyć hemoglobinę. Mamy też owieczki i kozy, które cieszą się największą popularnością wśród tych najmłodszych uczestników imprezy - zauważa dziekan wydziału prof. Barbara Gawdzik.

- Nie ukrywam, że to wspaniała promocja dla naszego wydziału. Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie grono pracowników Instytutów Biologii, Fizyki i Geografii, studentów i doktorantów. Bez nich nie moglibyśmy w takim wymiarze prezentować naszych pracowni – zaznacza dziekan.

- Naszym zadaniem jest popularyzowanie nauki. Chcemy dotrzeć zarówno do dzieci, młodzieży, studentów, jak i osób starszych. Dlatego prezentujemy podczas imprezy tak wiele ciekawych rzeczy – mówi Michalina Panek, doktorantka Instytutu Botaniki, która podczas Nocy Biologów prezentowała wystawę o roślinach pasożytniczych.

Zobacz zdjęcia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna