STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Niedoszły właściciel Korony z kolejnym zarzutem

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Niedoszły właściciel Korony z kolejnym zarzutem

Kielce/Katowice / 16 marca 2017 / Tekst
fot. cksport.pl fot. cksport.pl

Niedoszły właściciel Korony Kielce - Jakub M. ma kolejne problemy z prawem. Tym razem Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła mu zarzut dokonania oszustwa przy zakupie Wisły Kraków.

-  Zarzut dotyczy posłużenia się sfałszowaną gwarancją bankową  oraz sfałszowanymi listami intencyjnymi, podczas dokonywania transakcji zakupu akcji Wisły Kraków S.A. w 2016 roku i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 4.700.000 złotych ówczesnego właściciela klubu sportowego - czytamy w komunikacie katowickiej Prokuratury. Jakub M. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Po złożeniu wyjaśnień i wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości siedemdziesięciu tysięcy złotych mężczyzna wyszedł na wolność. Biznesmenowi za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej M. został skazany za sfałszowanie świadectwa maturalnego. Obecnie ciążą na nim również zarzuty związane z wyłudzeniem podatku VAT oraz przywłaszczeniem mienia.

Przypomnijmy, Jakub M. w maju poprzedniego roku był bardzo bliski przejęcia Korony Kielce, ale ostatecznie do transakcji nie doszło. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna