Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Niedługo otwarcie Poczytalni na dVoRcu

poniedziałek, 31 sierpnia 2020 13:05 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Wystawa prac Marcina Piwowarskiego, spotkanie z Alkiem Rogozińskim i gra miejska "Podróż za jedną książkę". To tylko nieliczne wydarzenia, które będą towarzyszyć otwarciu Poczytalni na dVoRcu w Kielcach. Imprezy będą odbywać się 4 i 5 września.

Działalność kieleckiej Mediateki zostanie zainaugurowana w piątek, 4 września, o godzinie 18 wystawą prac Marcina Piwowarskiego, ilustratora o zwariowanych pomysłach i ogromnej wyobraźni, który współpracuje z czołówką polskich i zagranicznych wydawnictw. Otwarciu ekspozycji będzie towarzyszyć występ Marty Karuzel oraz Mai i Gabrysi Chrząszcz, które przygotuje Emilia Ogonowska-Jaroń. Zaproszenia do udziału w spotkaniu można otrzymać od 1 września w Mediatece. Wystawa będzie czynna do 11 września.

Następnego dnia od godziny 11 zainteresowani wezmą udział w grze miejskiej "Podróż za jedną książkę". – Będzie można wyruszyć na akcję poszukiwania książek w przestrzeni Centrum Komunikacyjnego. Na najwytrwalszych uczestników czekają nagrody – mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

O tej samej porze rozpoczną się warsztaty z wykorzystaniem niespotykanych możliwości gogli VR: spacery po chińskim murze, wizyta w wirtualnym laboratorium, zwiedzanie stacji kosmicznej i inne. Natomiast o godzinie 16 odbędzie się flash mob połączony z akcją Narodowego Czytania "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

Ciekawym wydarzeniem w Poczytalni Na DVoRcu będzie spotkanie ze znanym pisarzem kryminałów, Alkiem Rogozińskim. Autor opowie o swoim najnowszym dziele i wręczy nagrody najlepszym czytelnikom.

– Podczas tego popołudnia będzie można nabyć najnowszą książkę Alka "Teściowe muszą zniknąć" z jego autografem. Pisarz nagrodzi także miłośników lektur w konkursie na najlepszego czytelnika, który w naszej bibliotece prowadzony był od stycznia – mówi Anna Żmudzińska.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy okazać wejściówkę, którą można odebrać w Mediatece od 1 września oraz przynieść przynajmniej jedną książkę, włączając się tym samym w akcję Bookcrossingu.

Uczestnicy wszystkich wydarzeń powinni mieć maseczki. Liczba miejsc jest ograniczona.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO