Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Niebezpieczne składowisko pod nadzorem Straży Miejskiej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Niebezpieczne składowisko pod nadzorem Straży Miejskiej

Kielce / 06 września 2018 / Tekst

Kilkaset beczek i pojemników z niebezpiecznymi odpadami znajduje się na terenie dawnych zakładów Agromy przy ul. Krakowskiej w Kielcach. Sprawą zajęła się prokuratura, a składowisko jest monitorowane przez Straż Miejską.

Teren wynajęła spółka LJ Eco, która w 2017 roku otrzymała od Urzędu Miasta pozwolenie na magazynowanie odpadów. Jednak urzędnicy popełnili błąd wydając zgodę na ich składowanie w strefie ochronnej. - Konsekwencje zostały już poniesione. Referat odpowiedzialny za tą sprawę został przeorganizowany. Teraz najważniejsze jest, żeby odpady jak najszybciej stamtąd zniknęły. Trwają procedury związane z cofnięciem pozwolenia firmie składującej odpady przy ulicy Krakowskiej. Jesteśmy w trakcie wydawania decyzji nakazującej wywóz kontenerów. Jeśli nie będzie reakcji ze strony ich właściciela, zgodnie z prawem zrobimy to na jego koszt. Może to jednak potrwać ponad miesiąc - tłumaczy Ryszard Muciek, dyrektor wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem w kieleckim ratuszu.

Sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że prezydent Kielc Wojciech Lubawski wydał natychmiastową decyzję o zamknięciu składowiska, a funkcjonariusze Straży Miejskiej mają polecenie całodobowego monitorowania obiektu. Część beczek na składowisku jest uszkodzona, są wycieki i opary.

Sprawę bada prokuratura. Na razie nie postawiono nikomu zarzutów. Właścicielem spółki LJ Eco jest Tadeusz D., były wójt Piekoszowa oskarżony o korupcję.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna