Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nie będzie przetargu na dzierżawę działek na Stadionie Leśnym

czwartek, 20 lipca 2017 14:44 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Po apelach środowisk kombatanckich i patriotycznych władze Kielc wstrzymały przetarg na dzierżawę terenu na Stadionie. – Cieszy rozsądna decyzja – mówi Mateusz Machnicki, przedstawiciel protestujących.

Chodzi o grunty położone po drugiej stronie wyciągu narciarskiego. Przypomnijmy, że w apelu, który trafił do prezydenta Kielc pisano, że działki przy al. Na Stadion były miejscem masowych egzekucji Polaków podczas II wojny światowej, dlatego też autorzy apelu zastanawiali się czy jest to odpowiednie miejsce na obiekty usługowe. – Nie protestujemy dla samego protestu. Chcielibyśmy, żeby odbyły się konsultacje w tej sprawie. Należy też poczekać na opinie Instytutu Pamięci Narodowej – wyjaśnia Mateusz Machnicki.

Władze miasta przychyliły się do prośby i wstrzymały przetarg. – Od kilku lat jest plan zagospodarowania, który na tym terenie przewiduje zabudowę usługową. Przeznaczyliśmy to do wydzierżawienia, ale pojawiły się sygnały, że w tamtym miejscu mogą znajdować się szczątki osób, które poniosły śmierć w czasie wojny. W planie jest ten fakt uwzględniony i to miejsce nie znajduje się w obrębie obszaru jaki chcieliśmy wydzierżawić. Niemniej jednak jeśli jest taka wątpliwość to warto tę sprawę wyjaśnić – tłumaczy Filip Pietrzyk z wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji urzędu miasta. 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO