Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Najważniejsze z tygodnia: NFZ nie na Karczówce, a przy ul. Langiewicza, gdzie kiedyś był szpitalik dziecięcy.

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Najważniejsze z tygodnia: NFZ nie na Karczówce, a przy ul. Langiewicza, gdzie kiedyś był szpitalik dziecięcy.

Kielce / 16 czerwca 2019 / Tekst

Nie przy Karczówce, a przy ulicy Langiewicza powstanie nowa siedziba Narodowego Funduszu Zdrowia. Kompromis osiągnięto podczas dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w której uczestniczyły m.in. władze samorządu, województwa oraz dyrekcja NFZ.

Porozumienie oznacza, że  nowy budynek NFZ zostanie wybudowany  na działkach, na których stał kiedyś szpitalik dziecięcy. W zamian za to władze Kielc zobowiązały się do przekazania terenów w okolicach dawnego budynku Exbudu. Powstanie tam biurowiec Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. - Zbudowanie takiego centrum naukowo-biznesowego jest świetnym rozwiązaniem dla młodych ludzi, których chcemy zatrzymać w mieście - mówiła Renata Janik.

Podjęta decyzja o nowej lokalizacji dla NFZ daje zielone światło Głównemu Urzędowi Miar na rozpoczęcie budowy laboratoriów przy ul. Wrzosowej. Przypomnijmy, że to tam pierwotnie miał stanąć budynek NFZ, ale miasto chciało zamienić się działkami na potrzeby budowy ogromnej rządowej inwestycji. – W przypadku braku kompromisu zagrożona była budowa laboratoriów Głównego Urzędu Miar, która będzie instytucją bardzo cenną gospodarczo dla naszego regionu - dodaje Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

ZOSTAW KOMENTARZ