Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Najbogatszy Polak i wybitny aktor poparli Lubawskiego

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Najbogatszy Polak i wybitny aktor poparli Lubawskiego

Kielce / 04 października 2018 / Tekst

Biznesmen Michał Sołowow, aktor Jan Nowicki i  były piłkarz ręczny Mariusz Jurasik - to część listy osób, które publicznie wyraziły poparcie dla Wojciecha Lubawskiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

Obecny włodarz miasta podał nazwiska swojego Komitetu Poparcia na konferencji prasowej. Oprócz wymienionej trójki znaleźli się w nim: Zofia Małas, prezes naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Krzysztof Zając , prezes Korony Kielce oraz policjantka i poetka Anna Zielińska-Brudek. - To dla mnie zaszczyt, że ci ludzie widzą mnie jako przyszłego prezydenta i mnie popierają - komentuje Wojciech Lubawski.

Zaskoczeniem w Komitecie Poparcia może być Michał Sołowow, który jeszcze kilka lat był sceptyczny wobec niektórych decyzji władz miasta. - Znamy sie od bardzo wielu lat, więc on wie czego się można po mnie spodziewać. Kiedy ostatnio rozmawialiśmy, to był zachwycony Kieleckim Parkiem Technologicznym. Mówi, że to świetny pomysł. On jest bardzo pragmatyczny i obserwuje  co się dzieje w Kielcach. Jest patriotą lokalnym i zależy mu na rozwoju Kielc. Uważa, że zmiana na stanowisku prezydenta byłaby złą decyzją - mówi obecny prezydent stolicy regionu.

Natomiast pojawienie się w gronie popierających wybitnego aktora Jana Nowickiego nie może dziwić, bowiem obaj panowie przyjaźnią się lat. - To jest wielki zaszczyt, że wyprowadził się do Kielc z Krakowa. Znamy się kilkadziesiąt lat i nie musiałem się zbytnio starać, żeby mnie poparł, bo to było właściwie naturalne. On jest zachwycony Kielcami. Bardzo podoba mu się Baza Zbożowa i teatr Ecce Homo. Uważa, że jest to jeden z najbardziej autentycznym w tej chwili teatrów w Polsce - dodaje Lubawski.

ZOSTAW KOMENTARZ