Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Nagrody Miasta Kielce rozdane

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Nagrody Miasta Kielce rozdane

Kielce / 13 lutego 2018 / Tekst

Podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury poznaliśmy wczoraj laureatów Nagród Miasta Kielce za rok 2017. Wydarzenie uświetnił występ jednego z laureatów, TAU&LIVE BAND.

Laureatami tegorocznej edycji Nagród Miasta zostali:  Zdzisław Antolski, Krzysztof Borek, Henryk Dłużewski, Robert Kotowski, Piotr Kowalczyk Tau, Antoni Bolesław Nowak, Zygmunt Pańszczyk, Włodzimierz Pawłowski, Krzysztof Słoń, Ks. Grzegorz Ziarnowski. Nagrodę Specjalną otrzymała Kielecka Fabryka Pomp "Białogon" S.A. Nagrody Miasta Kielce przyznawane są od 1995 roku. Ich celem jest uhonorowanie osób, które swoją postawą, pracą i działalnością przyczyniły się do promocji oraz rozwoju Kielc. Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Miasta są przedstawiciele świata biznesu, naukowcy, wybitni artyści, literaci oraz społecznicy.

Zdzisław Antolski

Jest związany z Kielcami od 50 lat. Uznany pisarz, publicysta i poeta. Laureat wielu konkursów literackich i poetyckich. Przez lata prowadził wydawnictwo „U Poety”, w którym ukazało się wiele książek regionalnych autorów. Jego ostatni tomik poezji ”Dzidziuś”, wydany w ubiegłym roku, spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem czytelników i krytyki.

Krzysztof Borek

Społecznik, dla którego nadrzędnym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców naszego miasta. Inwestycje, które powstały dzięki jego zaangażowaniu służą społeczności lokalnej, poprawiają także infrastrukturę kieleckich szkół.

Henryk Dłużewski

Kombatant, stale współpracuje ze środowiskiem inwalidów wojennych i stowarzyszeniami patriotycznymi. Jako kombatant posiada tytuł „Weterana Walk o Niepodległość Ojczyzny”. Pomimo ukończonych 101 lat, aktywnie działa i planuje realizację wielu przedsięwzięć związanych m.in. z upamiętnieniem wydarzeń historycznych i przekazuje następnym pokoleniom wartości historyczno – patriotyczne.

Robert Kotowski

Naukowiec, menadżer, wizjoner i pasjonat, tytan pracy. Od 9 lat  dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach. W tym czasie instytucja pod jego egidą zyskała znaczenie w Polsce i Europie i stała się jednym z wielu znaków rozpoznawczych i promujących miasto Kielce. Słowa Jürgena Thorwalda, doskonale charakteryzują tego laureata: Tak zwany los rzadko kiedy wynagradza pracowitego znawcę, teoretyka czy marzyciela. Przeważnie nagradza tego, kto owe marzenia i teorię wprowadzają w czyn. 

Piotr Kowalczyk Tau

Mówi o sobie, że jest dzieckiem Bożym, mężem, ojcem, Polakiem, muzykiem i raperem. W tej kolejności. Występując jako MEDIUM stał się jednym z największych odkryć muzycznych tego nurtu, a po spektakularnym nawróceniu i przewartościowaniu swojego życia, artysta zmienił pseudonim na TAU oraz otworzył własną wytwórnię muzyczną. Koncertuje w całej Polsce i Europie. Zdobywca Złotej Płyty i pierwszego miejsca na liście najlepiej sprzedawanych albumów w Polsce. W swoich tekstach przekazuje najwyższe wartości, które inspirują ludzkie serca do głębokiej przemiany.

Antoni Bolesław Nowak

Społecznik, wychowawca, działacz i członek Zarządu „Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 4 Pułku” w Kielcach, członek komitetu odbudowy pomnika „Czynu Legionowego” oraz „Niepodległości” w Kielcach. Wieloletni, aktywny działacz „Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego”. Współorganizator kwest na odbudowę cmentarzy, organizator prac rewaloryzacyjnych i porządkowych kieleckich nekropolii.

Zygmunt Pańszczyk

Kielecki piekarz i cukiernik, jego cukiernia przy ul. Małej 4 to bardzo znane i lubiane miejsce, chętnie odwiedzane przez wielu kielczan. Od kilkudziesięciu lat spędza w pracy 14 godzin dziennie i jak mówi - obecnie to 2 godziny mniej niż kiedyś. Jego motto życiowe to zaczerpnięte z piosenki Wojciecha Młynarskiego słowa: ‘Róbmy swoje” i robi swoje… od blisko 60 lat.

Włodzimierz Pawłowski

Działacz polonijny, mecenas, organizator wymiany kulturalnej między Kielcami i naszym miastem partnerskim Winnica na Ukrainie. Od blisko 20 lat aktywnie uczestniczy w życiu polskiej społeczności w tym mieście. Budowniczy i fundator „Domu Polskiego” w Winnicy. Hojny mecenas i filantrop. Opiekun polskiej młodzieży i seniorów.

Krzysztof Słoń

Wolontariusz i społecznik, działający na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych z Kielc i Województwa Świętokrzyskiego. Założyciel i Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „Niepełnosprawni Plus”. Autor realizowanego przez Stowarzyszenie programu „Razem łatwiej”, służącego pełnej integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Aktywny samorządowiec i społecznik, zaangażowany w sprawy swojej dzielnicy, miasta, regionu i kraju. Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

Ks. Grzegorz Ziarnowski

Kapłan, misjonarz, nieformalny ambasador Kielc w Afryce, Francji i Austrii. Ukończył kieleckie seminarium i podkreśla, że za każdym razem chętnie wraca do Kielc, traktując nasze miasto jak dom rodzinny. Zawsze życzliwy i otwarty dla gości pochodzących z naszego miasta.

Nagroda Specjalna - Kielecka Fabryka Pomp "Białogon" S.A.

Kielecka Fabryka Pomp „Białogon” jest kontynuatorką 200- letniej tradycji produkcji wyrobów branży metalowej. To unikalny przykład zachowania tradycji przemysłowej w naszym mieście.

Źródło: UM Kielce

Oprac. /r/

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna