Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[AKTUALIZACJA] Nabór do przedszkoli wyłącznie on-line? Interpelacja radnego trafiła do Urzędu Miasta

poniedziałek, 16 marca 2020 11:55 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W poniedziałek, 16 marca, Michał Braun interpelował do władz miasta w sprawie zmiany formy naboru do przedszkoli samorządowych. Radny uważa, że w związku z istniejącym ryzykiem zarażenia koronawirusem, procedura powinna odbyć się wyłącznie on-line.

Nabór do kieleckich przedszkoli rozpoczyna się w czwartek, 19 marca. Mimo że termin osobistego składania wniosków został przedłużony, pracownicy kieleckich placówek obawiają się, że większość rodziców zgłosi się do nich już w pierwszych dniach.

- Miasto posiada elektroniczny system naboru, który pozwala uzupełnić wszystkie dokumenty on-line, procedura wymaga jednak, aby wnioski następnie wydrukować i przynieść do wybranych przedszkoli - informuje Michał Braun, radny miasta Kielce.

- W związku z pandemią koronawirusa zwróciłem się z apelem o rezygnację z konieczności dostarczenia przez opiekunów prawnych dokumentów w formie papierowej do przedszkoli. Wszystkie dane, które opiekun musi dostarczyć znajdują się i tak w systemie on-line. Trafiają one do przedszkoli przez system naboru. Uzupełnienie dokumentacji o podpis opiekunów może odbyć się na ostatnim etapie rekrutacji, a odpowiedzi na wszystkie pytania można uzyskać telefonicznie - tłumaczy.

Władze miasta postanowiły przychylić się interpelacji radnego. "Decyzją Prezydenta Miasta Kielce, ze względu na bezpieczeństwo publiczne, zmieniono terminy złożenia w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie dziecka oraz dokumentów potwierdzających spełniania kryteriów rekrutacyjnych." - czytamy na stronie.

Rejestracja on-line odbędzie się w dniach 19 - 27 marca. Z kolei składanie wniosków w wersji papierowej odbędzie się po wznowieniu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zajęć edukacyjnych w przedszkolach. Każdy rodzic będzie miał siedem dni roboczych na doniesienie dokumentów do placówki pierwszego wyboru.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO