Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Na Zagnańskiej i Witosa kanalizacja jak nowa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Na Zagnańskiej i Witosa kanalizacja jak nowa

Kielce / 15 maja 2018 / Tekst

Blisko 2 miliony złotych kosztowała renowacja kanalizacji wodnej na ulicy Zagnańskiej i Witosa. Roboty nadzorowane przez Wodociągi Kieleckie trwały siedem miesięcy, a w tym czasie poprawiono stan techniczny trzech kilometrów sieci wodociągowej.

Prace kanalizacyjne były pierwszym etapem ogromnej inwestycji, która zakłada modernizację ulicy Zagnańskiej i Witosa. Ma się ona rozpocząć w przyszłym roku. - Były to ważne zadania, ponieważ wyprzedzają one działania Miejskiego Zarządu Dróg. Teraz jest tam wszystko tak jak powinno być i drogowcy mogą spokojnie przystępować do swoich prac - mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Sieć kanalizacyjna w ulicy Zagnańskiej powstała w 1970 roku, natomiast na Witosa w latach 1974 i 1981. Obie były w fatalnym stanie technicznym i wymagały wzmocnienia i uszczelnienia. Renowacja sieci została zrealizowana w sposób niezauważalny metodą bezwykopową. - W innym przypadku należałoby wyłączyć całą ulicę lub jej części etapami. Trzeba by najpierw dokopać się, wyjąć rury i ułożyć nową kanalizację i wykonać nową nawierzchnię. Uciążliwości byłyby ogromne. My robiliśmy to w nowoczesnej technologii polegającej na tym, że wprowadzaliśmy tworzywo sztuczne i parą lub gorącą wodą doprowadzaliśmy do odpowiedniej temperatury. Dzięki temu tworzywo obkleja istniejącą rurę. Taka technologia daje gwarancje na minimum 50 lat użyteczności - dodaje Milcarz.

Wcześniej w ramach tego samego projektu dokonano renowacji kanalizacji na sześciu kieleckich ulicach: Skrajnej, Massalskiego, Konopnickiej, Berberysowej, Złotej i Kryształowej. Kosztowała ona ponad 450 tys. zł.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna