do siego roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Na początku kwietnia zamkną skrzyżowanie Ściegiennego z Wapiennikową

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Na początku kwietnia zamkną skrzyżowanie Ściegiennego z Wapiennikową

Kielce / 09 marca 2018 / Tekst

W pierwszych dniach kwietnia rozpocznie się przebudowa ulicy Wapiennikowej. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu, ponieważ wykonawca inwestycji, firma Strabag zamierza w pierwszej kolejności zamknąć dla ruchu skrzyżowanie ulicy Wapiennikowej z ulicą Ściegiennego i Husarską.

Na razie przygotowywany jest plac budowy. Wykonawca wyciął już blisko 300 drzew, ale pierwsze poważne prace zaplanowano po Świętach Wielkanocnych. - W początkowym etapie inwestycji zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Wapiennikowej, Ściegiennego i Husarskiej. Zostaną zamknięte wloty ulicy Ściegiennego do skrzyżowania od strony północnej i południowej. Ruch będzie odbywał się przez skrzyżowanie tylko i wyłącznie w ciągu ulic Wapiennikowej i Husarskiej - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Ten etap prac potrwa około czterech miesięcy. Kolejną częścią będą pracę na całej długości ulicy Wapiennikowej, która zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Zostaną zachowane jedynie dojazdy od strony ulicy Barwinek i osiedla Kochanowskiego.

 Inwestycja pochłonie blisko 28,5 miliona złotych, jednak w 80% będzie realizowana z funduszy unijnych. Zakres prac przy inwestycji jest bardzo duży. Obejmuje całkowitą modernizację ulicy Wapiennikowej. Chodzi o odcinek między skrzyżowaniem z ulicą Ściegiennego a ulicą Tarnowską. Zakładana jest budowa drogi dwujezdniowej. Każda z jezdni będzie wyposażona w buspas i pas ruchu ogólnego. Oprócz tego zaplanowano budowę ronda turbinowego w obecnym skrzyżowaniu ulicy Wapiennikowej i Kochanowskiego, a także przebudowę szeregu ulic położonych przy remontowanej trasie: ulice Czachowskiego, Skalistą, Starowapiennikową, Emilii Plater i część Kochanowskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna