Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»MZD prosi o dodatkowe pieniądze na remonty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

MZD prosi o dodatkowe pieniądze na remonty

Kielce / 09 marca 2018 / Tekst

Miejski Zarząd Dróg chce dodatkowych pieniędzy na remonty najbardziej zniszczonych ulic. Jednak kwota na razie nie powala, bo opiewa na 1 milion złotych - Traktujemy ją jako dobry początek - mówi rzecznik MZD, Jarosław Skrzydło.

O przekazaniu pieniędzy zadecydują radni na czwartkowej sesji Rady Miasta. Drogowcy chcą przede wszystkim zmienić system remontów. Zamiast cząstkowych prac, które polegają na łataniu ubytków w jezdni, chcą wykonywać nakładki bitumiczne. W taki sposób został przeprowadzony remont ulicy Jesionowej. - To, że chcemy przestawić się na inną technologię nie oznacza, że remonty cząstkowe nie będą w ogóle prowadzone. Nie da się na wszystkich ulicach położyć nakładki bitumicznej, ponieważ to kosztowałoby fortunę. Natomiast chcemy trochę nasze działania przeorientować na nowy system prac, tam gdzie jest to możliwe - tłumaczy rzecznik MZD.

Jak wynika z danych kieleckiego ratusza aż 46% ulic posiada nawierzchnię w złym stanie. Biorąc pod uwagę potrzeby drogowców, kwota jednego miliona wydaje się być bardzo niewielka. - Traktujemy to jako kwota na początek. Rezultaty nawet wydatkowania tak niewielkich pieniędzy przekonają radnych, że w kolejnych  miesiącach czy latach warto będzie przeznaczać fundusze na takie naprawy, ponieważ są one po prostu skuteczne - dodaje Jarosław Skrzydło.

Prawdopodobnie za dodatkowe pieniądze zostanie wyremontowany odcinek alei księdza Jerzego Popiełuszki.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna