Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Myśliwskie atrakcje na Stadionie Leśnym

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Myśliwskie atrakcje na Stadionie Leśnym

27 września 2016 / Tekst
Myśliwskie atrakcje na Stadionie Leśnym fot. Shutterstock

Kielczanie poznają tradycje myśliwskie. Okazja już niebawem. Na Stadionie Leśnym po raz dziesiąty odbędzie się Hubertus Świętokrzyski. Organizatorzy przekonują, że to wydarzenie promujące ochronę przyrody, a w szczególności łowiectwo, jako jedną z jej form.

Hubertus Świętokrzyski odbędzie się w nadchodzącą niedzielę. Wydarzenie rozpocznie msza święta w kieleckiej katedrze o godzinie 11. Po niej, ulicami miasta przejdzie Parada Świętego Huberta. Na Stadionie Leśnym już od południa czekać będą różne atrakcje. - Będą różnego rodzaju pokazy, począwszy od pokazów mody myśliwskiej czy ptaków drapieżnych. Prezentacja psów myśliwskich to coś, co przyciąga uwagę zwłaszcza najmłodszych - mówi Jarosław Mikołajczyk, szef kieleckiego oddziału Polskiego Związku Łowieckiego. Punktem kulminacyjnym pokazów będzie pogoń za lisem.

Dla gości pikniku upieczone zostaną trzy duże dziki. - Myślę, że kilka tysięcy osób będzie mogło spróbować bardzo dobrej dziczyzny – mówi Jarosław Mikołajczyk.

Jednocześnie promowane będą tradycyjne produkty żywnościowe z siedzi Dziedzictwo Kulinarne – Świętokrzyskie. Niektóre z tych produktów także są owocem pracy łowczych. - Oprócz dzika serwowanego przez łowczego będzie można spróbować również miodów, serów z mleka koziego, krowiego, wędlin wyprodukowanych także z dziczyzny - wylicza Sławomir Neugebauer, dyrektor departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim. 

Wbrew pozorom myśliwi działają na rzecz ochrony środowiska i odbudowę populacji gatunków zwierząt, które w innych rejonach kontynentu już nie są spotykane. Taki też przekaz ma mieć Hubertus Świętokrzyski. - Co ważne, w okresie powojennym, gdyby nie myśliwi wiele gatunków zwierząt już by nie było – przekonuje Sławomir Neugebauer. 

Niedzielny Hubertus Świętokrzyski zakończy się późnym popołudniem.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna