Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

MSPO 2014 nadciąga

czwartek, 28 sierpnia 2014 18:07 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

W dniach 1-4 września tego roku w Targach Kielce odbędzie się XXII edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do naszego miasta kilkanaście tysięcy gości z różnych stron świata.

Pośród odwiedzających MSPO znajdują się głowy państw, oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii oraz resortów obrony zarówno z Polski jak i zagranicy. Wystawa po raz kolejny objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Tegoroczny MSPO to niemal 500 firm z 27 krajów całego świata. To o 100 więcej niż w zeszłym roku i blisko 50% więcej wystawców zagranicznych w porównaniu do ostatniej edycji Salonu. Ich ofertę będzie można oglądać na powierzchni ponad 25 tys. metrów kwadratowych. W ramach Wystawy Narodowej swój potencjał obronny zaprezentuje Francja a specjalne pawilony przygotowały firmy z Wielkiej Brytanii oraz Włoch. W Kielcach zadebiutuje także Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz pierwszy także na targach przemysłu obronnego pojawi się Ukroboronprom, ukraiński koncern lotniczo-zbrojeniowy.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO