Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»MPK zapowiada akcję protestacyjną! Niektóre autobusy ominą przystanki!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

MPK zapowiada akcję protestacyjną! Niektóre autobusy ominą przystanki!

Kielce / 13 stycznia 2020 / Tekst

Zaostrza się protest Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. 24 stycznia linie 112, 110 i 54 nie wjadą na ulicę Olszewskiego w godzinach od 14 do 16. - To na razie delikatne zasygnalizowanie problemów - mówi Bogdan Latosiński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego w MPK

Decyzję o akcji protestacyjnej podjęły w poniedziałek dwa związki zawodowe: Solidarność oraz Związek Zawodowy Pracowników Transportu Publicznego. O swojej decyzji poinformowały prezydenta Kielc, Bogdana Wentę.

- Po pierwsze zależy nam na poprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej i sytuacji pracowników. Nasi kierowcy wykonują usługę w skandalicznych warunkach. Chodzi tu m.in. o brak toalet przy jednej z pętli. Mamy ponad 40 pań, które wykonują pracę jako kierowca. Mamy XXI wiek i takie rzeczy są nie do zaakceptowania. Druga rzecz to opracowanie dobrych rozkładów jazdy, które pozwolą na poprawę jakości usług. Chodzi nam również o przestrzeganie prawa na buspasach - tłumaczy Bogdan Latosiński.

I właśnie dlatego jako miejsce akcji protestacyjnej kierowcy MPK wybrali ulicę Olszewskiego.

- Nie wjedziemy na ulicę Olszewskiego. Co z tego, że autobusy wjeżdżają tam, skoro potem stoją w korku przez 20 minut. To jest wybrany symbol, ta ulica całkowicie paraliżuje transport na tych liniach. Kierowcy nie mają przerw, jeżdżą na opóźnieniach. Pasażerowie wsiadający na kolejnych przystankach nie mają świadomości co dzieje się wcześniej i swoje pretensje kierują do kierowców - dodaje Latosiński.

ZOSTAW KOMENTARZ