Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»MPK wciąż poszukuje kierowców

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

MPK wciąż poszukuje kierowców

Kielce / 19 stycznia 2019 / Tekst

Miejski Urząd Pracy w Kielcach wyszkoli, a Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji da gwarancję zatrudnienia. Wspólny projekt będzie realizowany w połowie lutego, a obecnie trwa rekrutacja.

"Kierowca - zawód pilnie poszukiwany" - tak nazywa się wspólny program realizowany przez oba podmioty. MUP przeszkoli 36 osób, które później wsiądą za kierownicę miejskich autobusów. - Mogą to być zarówno osoby młode jak i starsze z regionu świętokrzyskiego. Kobiety i mężczyźni, a także osoby z określoną dysfunkcją - informuje Elżbieta Śreniawska, prezes MPK, która dodaje, że duża rotacja w gronie kierowców powoduje, że w MPK ciągle są przyjęcia.

- Kierowcy mają uprawnienia do odchodzenia na emeryturę w wieku 60 lat. To powoduje, że ta grupa zawodowa schodzi z rynku, a nie ma tego odnowienia na tym samym poziomie. Szkolenie nie jest łatwe, a do tego to dosyć drogi kurs. W niektórych przypadkach przekracza nawet `10 tysięcy złotych. Jest to czasem bariera nie do przekroczenia dla osób, które chciałyby zacząć taką pracę - dodaje prezes MPK.

Kierowca MPK zarabia od 13 do 19 złotych brutto. Dla kierowców przewidziane są różne dodatki, m.in. za prowadzenie autobusu przegubowego czy oszczędności na paliwie i premię motywacyjną.

ZOSTAW KOMENTARZ