Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Młodzież z "ekonomika" na rzecz bezdomnych zwierząt

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Młodzież z "ekonomika" na rzecz bezdomnych zwierząt

01 marca 2019 / Tekst

Młodzież z I LO im. Stefana Żeromskiego  podsumowała półroczne działania związane z edukacją w zakresie ochrony praw zwierząt. W ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii" uczennice kieleckiego I LO w Kielcach przeprowadziły spotkania z grupą 600 uczniów, zbierając przy tym ogromne ilości karmy i akcesoriów dla zwierząt.

– Przez pół roku odwiedzałyśmy kieleckie szkoły i rozmawiałyśmy na temat praw zwierząt, problemu bezdomności zwierząt ale też mówiłyśmy o cyrkach ze zwierzętami i przemyśle futrzarskim. Celem tych spotkań było uwrażliwianie i uświadamianie dzieci i młodzieży w tym temacie – powiedziała Dominika Nathali z I LO im. Stefana Żeromskiego, pomysłodawczyni projektu. – Spotkałyśmy się z pozytywnym odzewem naszych działań, dostawałyśmy mnóstwo pytań, szczególnie na temat bezdomnych zwierząt, np. co można zrobić gdy zobaczymy błąkającego się po ulicy psa – dodała Dominika.

Projekt współtworzyła Patrycja Malicka z I LO im. Stefana Żeromskiego. – Jesteśmy z Dominiką wielkimi miłośniczkami zwierząt, prowadziłyśmy razem wspólnie bloga w tej tematyce. Chciałyśmy jednak pójść o krok dalej i zrobić coś więcej dla nich. Udało się przy tym zebrać mnóstwo przydatnych rzeczy dla pupili m.in. karmę, kuwety, ubranka oraz leki.

Działania organizatorek koordynowała Joanna Nathali, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. – My jako szkoła popieramy oddolne inicjatywy uczniów. Cieszymy się, że znajdują czas i chęci na robienie projektów tak ważnych społecznie. Dziewczyny są bardzo samodzielne, pomogłam im tylko w kwestiach organizacyjnych - zaznaczyła pedagog. – Podziwiam, że nasze uczennice potrafiły stanąć przed swoimi rówieśnikami i w sposób bardzo ciekawy opowiadać o prawach zwierząt i o tym jak każdy z nas może się włączyć w pomoc np. dla bezdomnych psów – dodała Joanna Nathali.

Zebrana karma oraz inne datki na rzecz zwierząt zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach.

ZOSTAW KOMENTARZ