Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Minister Emilewicz w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Minister Emilewicz w Kielcach

Kielce / 26 września 2018 / Tekst

Panel dyskusyjny i konferencja prasowa – tak wyglądała wizyta w Kielcach minister Jadwigi Emilewicz, szefowej resortu przedsiębiorczości i technologii. Mówiła o ułatwieniach dla biznesu, sytuacji gospodarczej oraz o mającym powstać w naszym mieście laboratorium Głównego Urzędu Miar.

O godzinie 14 minister spotkała się z ekspertami i przedstawicielami administracji państwowej na specjalnej debacie poświęconej zmianom i ułatwieniom w prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych, a także ofercie wsparcia małych i średnich firm.

Później wzięła ona udział w konferencji prasowej, na której obecni byli Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Wojciech Lubawski, prezydent Kielc i Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. – Wczoraj Rząd przyjął pakiet dla małych i średnich przedsiębiorstw. W nim znalazły się takie rozwiązania jak podniesienie limitu małego podatnika, dzięki czemu zwiększy się liczba przedsiębiorców, którzy mogą prowadzić uproszczoną księgowość. To bardzo ważne ułatwienie. W tych rozwiązaniach wprowadzono także brak konieczności bezterminowego przechowywania sprawozdań finansowych, ale również likwidacja takich niedogodności jak konieczność zatrudnienia pracownika BHP w firmie do 20 pracowników. Podnieśliśmy ten limit do 50. Znieśliśmy obowiązkowe szkolenia BHP dla pracowników biurowych. Została wprowadzona także obniżona składka CIT – wymieniała zmiany minister Emilewicz.

Nie zabrakło nawiązania do problemu migracji z naszego miasta i do mającego powstać w Kielcach laboratorium Głównego Urzędu Miar. – Jesteśmy gotowi do tego, aby tę inwestycję rozpocząć i skutecznie przeprowadzić. To zadanie niezwykle skomplikowane i nie byłoby tego pomysłu, gdyby nie dobra współpraca z samorządem, panią wojewodą i środowiskiem akademickim – mówiła minister przedsiębiorczości i technologii. – Kiedy pomysł się urodził wszystkie siły zostały skierowane na ten cel – dodała wojewoda Agata Wojtyszek. – Dla mnie osobiście to za długo trwa. Mam nadzieję, że to się przyspieszy. Udało się nam przejść meandry związane z finansowaniem od marszałka Jarubasa – tłumaczył prezydent Lubawski.

Podczas konferencji podkreślano także rolę Kieleckiego Parku Technologicznego i znaczenie nowych technologii.

ZOSTAW KOMENTARZ