Dąbrowa 750x200

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Św. Mikołaj z… piłkarzami

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Św. Mikołaj z… piłkarzami

Kielce / 06 grudnia 2017 / Tekst

Piłkarze Korony Kielce wcielili się w rolę pomocników świętego Mikołaja i odwiedzili z prezentami dzieci leżące na oddziale Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii.

Z inicjatywą odwiedzenia najmłodszych pacjentów szpitala wojewódzkiego wyszli kibice „Złocisto – Krwistych”. – Świąteczny okres to czas, w którym sprawy sportowe odchodzą na bok. Ważna staje się rodzina i osoby potrzebujące wsparcia i dobrego słowa. Właśnie dlatego przyjechaliśmy tu wraz z zawodnikami - mówi Jacek Wojtachnio.

Nic więc dziwnego, że piłkarze chętnie się zaangażowali w akcję. Świętokrzyskie Centrum Pediatrii odwiedził między innymi Krystian Miś. – Każdy z nas chciałby uczestniczyć w tym spotkaniu, bo móc pomagać i dać trochę uśmiechu chorym dzieciom to naprawdę ogromna przyjemność – ocenia.

Jak mówi doktor Przemysław Wolak, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, pacjenci nie mogą w ostatnich dniach narzekać na brak odwiedzających. – Tego typu akcje organizujemy od kiedy przenieśliśmy się do nowej siedziby. Chętnie odwiedzają nas sportowcy, ale nie tylko. Wczoraj byli tu policjanci, a w sobotę przyjadą motocykliści – wymienia ordynator.

Świąteczne paczki od koroniarzy trafiły do 21 pacjentów hospitalizowanych na oddziale.

Spotkanie wraz z klubem i szpitalem zorganizował ośrodek Kibice Razem Korona Kielce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna