STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Św. Mikołaj z… piłkarzami
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Św. Mikołaj z… piłkarzami

Kielce / 06 grudnia 2017 / Tekst

Piłkarze Korony Kielce wcielili się w rolę pomocników świętego Mikołaja i odwiedzili z prezentami dzieci leżące na oddziale Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii.

Z inicjatywą odwiedzenia najmłodszych pacjentów szpitala wojewódzkiego wyszli kibice „Złocisto – Krwistych”. – Świąteczny okres to czas, w którym sprawy sportowe odchodzą na bok. Ważna staje się rodzina i osoby potrzebujące wsparcia i dobrego słowa. Właśnie dlatego przyjechaliśmy tu wraz z zawodnikami - mówi Jacek Wojtachnio.

Nic więc dziwnego, że piłkarze chętnie się zaangażowali w akcję. Świętokrzyskie Centrum Pediatrii odwiedził między innymi Krystian Miś. – Każdy z nas chciałby uczestniczyć w tym spotkaniu, bo móc pomagać i dać trochę uśmiechu chorym dzieciom to naprawdę ogromna przyjemność – ocenia.

Jak mówi doktor Przemysław Wolak, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, pacjenci nie mogą w ostatnich dniach narzekać na brak odwiedzających. – Tego typu akcje organizujemy od kiedy przenieśliśmy się do nowej siedziby. Chętnie odwiedzają nas sportowcy, ale nie tylko. Wczoraj byli tu policjanci, a w sobotę przyjadą motocykliści – wymienia ordynator.

Świąteczne paczki od koroniarzy trafiły do 21 pacjentów hospitalizowanych na oddziale.

Spotkanie wraz z klubem i szpitalem zorganizował ośrodek Kibice Razem Korona Kielce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)