Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Mieszkańcy dopięli swego. Na Zapolskiej rozpoczął się remont

poniedziałek, 14 września 2020 11:20 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Po interwencji mieszkańców i kieleckiego radnego na ulicy Zapolskiej powstaje nowy chodnik. W tym roku może zostać ułożona na jezdni nowa nawierzchnia bitumiczna.

Ponad 150 podpisów zebrali mieszkańcy Osiedla Słoneczne Wzgórze w sprawie remontu ulicy Zapolskiej.

– W połowie 2019 roku zgłosiła się do mnie grupa mieszkańców żywo zainteresowana tym, aby w końcu doprowadzić do zakończenia remontu ulicy Zapolskiej. Zebraliśmy ponad 150 podpisów. Udało mi się spotkać z przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg, co zaowocowało wpisaniem inwestycji do tegorocznego budżetu – mówi kielecki radny Dariusz Kisiel.

Ulica jest przydatna mieszkańcom osiedla, prowadzi m.in. do Parku Dygasińskiego.

– W tej chwili budujemy chodnik po jednej stronie od ulicy Szydłówek Górny do wysokości myjni samochodowej przy ulicy biskupa Jaworskiego. Nie dochodzimy do samego skrzyżowania ze względu na to, że ogłosiliśmy przetarg na jego dokumentację projektową i nie chcieliśmy robić czegoś, co i tak będzie zmienione – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i dodaje, że być może jeszcze w tym roku na jezdni zostanie ułożona nakładka bitumiczna. A to wówczas, gdy w budżecie znajdą się środki na ten cel.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO