Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Miejski odcinek ul. Wojska Polskiego w końcu będzie wyremontowany!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Miejski odcinek ul. Wojska Polskiego w końcu będzie wyremontowany!

Kielce / 02 grudnia 2019 / Tekst

Ulica Wojska Polskiego na kieleckiej Bukówce w końcu zostanie wyremontowana.   Władze miasta otrzymały ostateczną decyzje pozwalającą na realizację inwestycji. Chodzi ponad około dwukilometrowy fragment od Ronda Czwartaków do granicy miasta.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, informuje, że tzw. decyzja ZRID (Zezwolenie na Realizacji Inwestycji Drogowej) została utrzymana w mocy przez minister inwestycji i rozwoju. 

–  Mamy już tę decyzję, gmamy otową dokumentacje projektową, oraz wykupione praktycznie wszystkie tereny pod budowę nowej drogi. Łącznie prowadzone były 22 postepowania odszkodowawcze. Koszt wykupu gruntów to około 2,5 miliony złotych – dodaje rzecznik MZD

Na odcinku od ronda do pętli autobusowej na Bukówce droga będzie miała przekrój dwujezdniowy dokładnie taki, jak na ulicy Pileckiego. Jeden pas przeznaczony zostanie dla ruchu ogólnego, natomiast prawe pasy przeznaczone będą na buspasy. Powstaną także dwa rodna na przecięciu z ulicą Dąbka i Klecką. Od pętli na Bukówce do granicy miasta droga będzie miała przekrój jednojezdniowy.

 Wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa.  Na razie jednak nie wiadomo, czy miastu uda się zdobyć pieniądze na modernizację inwestycji. Koszt przebudowy to ponad 50 milionów złotych. Władze miasta liczą, że fundusze uda się pozyskać w ramach nowej perspektywy unijnej.

ZOSTAW KOMENTARZ