Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Miasto przekazało maseczki potrzebującym kielczanom

środa, 15 kwietnia 2020 14:07 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. UM Kielce
Beata Kwieczko

Kilkanaście tysięcy maseczek zostało przekazanych w środę do instytucji dbających o zdrowie, bezpieczeństwo oraz opiekę nad mieszkańcami Kielc. Trafiły m.in. do czterech kieleckich szpitali, sześciu Domów Pomocy Społecznej, policjantów, strażaków i kierowców autobusów miejskich.

Maseczki są darem miasta partnerskiego Taizhou w Chinach. Zostały przekazane środowiskom, które tego najbardziej potrzebują. -  W tych miejscach mieszkają, przebywają lub pracują kielczanie, którzy mają codzienny, bezpośredni kontakt z innymi osobami. To mieszkańcy Kielc, którzy nie mogą odizolować się od społeczeństwa, chociażby ze względu na charakter wykonywanej pracy. Dlatego tak ważne jest, żeby ta pomoc dotarła właśnie do nich - informuje Bogdan Wenta, prezydent Kielc. - Dzięki temu zadbamy o bezpieczeństwo i zdrowie osób noszących maseczki, ale też mających z nimi kontakt. Pamiętajmy, że maseczki pozwalają nie tylko chronić ich właścicieli, ale również zapobiegać przenoszeniu się koronawirusa na zdrowe osoby - dodaje prezydent.

Maseczki trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra, Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka i Szpitala MSWiA. Otrzymało je także sześć kieleckich Domów Pomocy Społecznej oraz opiekunki świadczące usługi opiekuńcze u osób starszych i niepełnosprawnych z terenu miasta Kielce z w miejscach ich zamieszkania, Komenda Miejska Policji, Ochotnicza Straż Pożarna Kielce - Niewachlów i kierowcy autobusów MPK Kielce. Wśród innych obdarowanych znalazły się również Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta oraz Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Żeromskiego, Schronisko dla Osób Bezdomnych w Przytulisku im. Jana Pawła II przy ul. Siennej oraz Ogrzewalnia przy ul. Ogrodowej. Zgodnie z życzeniem ofiarodawcy - firmy Heliview z Pekinu część maseczek otrzymały Targi Kielce.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO