online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Miasto pomoże Polonii Białogon. Dzieci będą miały gdzie się przebrać
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Miasto pomoże Polonii Białogon. Dzieci będą miały gdzie się przebrać

Kielce / 13 grudnia 2016 / Tekst

Klub Sportowy Polonia Białogon będzie miał pawilon z szatniami i łazienkami, o który w ostatnim czasie zabiegali rodzice trenujących tam dzieci. Wprawdzie prezydent Kielc, Wojciech Lubawski nie chciał przeznaczyć pieniędzy na ten cel, ale obie strony znalazły rozwiązanie problemu.

W walkę o remont starych obiektów zaangażowała się radna Platformy Obywatelskiej Joanna Winiarska, która pod koniec listopada postulowała do włodarza miasta o znalezienie pieniędzy na ten cel w przyszłorocznym budżecie miasta. Winiarska zabiegała o przesunięcie 200 tysięcy złotych z puli przeznaczonej na wykup gruntów pod lotnisko w Obicach.

Na takie rozwiązanie nie zgodził się jednak Wojciech Lubawski. – Możliwe, że w najbliższych latach na tych terenach powstanie kompleks boisk, dlatego wydawanie pieniędzy w tym momencie jest bezzasadne – argumentował.

Rodzice młodych adeptów piłki nożnej nie zrezygnowali i pod koniec zeszłego tygodnia spotkania się z prezydentem Kielc. – Znaleźliśmy wspólne rozwiązanie problemu. Ustaliliśmy, że do momentu bardziej sprecyzowanych planów dotyczących tego terenu miasto wydzierżawi wolnostojące pawilony z zapleczem sanitarno-szatniowym, które umożliwią godne warunki dzieciom. Nie koliduje to w żaden sposób budową nowoczesnych obiektów, o których mówił prezydent Lubawski – mówi radna Joanna Winiarska.

Pawilony prawdopodobnie trafią do klubu na początku wiosny przyszłego roku. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay