Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Miasto na razie rezygnuje z przebudowy ważnego skrzyżowania. "

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Miasto na razie rezygnuje z przebudowy ważnego skrzyżowania. "

Kielce / 10 sierpnia 2018 / Tekst

Zapowiadana na 2019 rok przebudowa skrzyżowania Solidarności, Domaszowskiej i Tysiąclecia Państwa Polskiego nie zostanie zrealizowana w planowanym terminie. Problem jest też z remontem ulicy Wojska Polskiego. Powodem jest brak pieniędzy.

To miała być jedna z najważniejszych inwestycji w przyszłym roku. Prace dotyczą nie tylko ruchliwego i problematycznego skrzyżowania, na którym zaplanowano wyspę centralną, ale także usprawnienia dojazdu do kampusu uniwersyteckiego UJK poprzez remont ulicy Domaszowskiej wraz z fragmentem Żniwnej aż do wiaduktu nad drogą ekspresową. Jednak na razie władze miasta są zmuszone przesunąć termin przebudowy. - Obserwując sytuacje na rynku i drastyczny wzrost cen musieliśmy rozważać możliwość rezygnacji z niektórych pomysłów. Znalezienie pieniędzy na wkład własny przy tych cenach, które utrzymują się na rynku mogłoby być trudne - mówi zastępca prezydenta Kielc, Tadeusz Sayor.

Podobnie sytuacja wygląda z remontem ulicy Wojska Polskiego od Ronda Czwartaków do granic miasta. Wprawdzie miasto ma sporą szansę na unijne dofinansowanie, ale tutaj również problemem byłby wkład własny. -  Przypuszczamy, że wzrost cen może sięgać 10-15% w najbliższym czasie - twierdzi Sayor, który zapewnia, że obie inwestycje będą przesunięte w czasie. O ile? Nie wiadomo.

- Przebudowa skrzyżowania i ulicy Domaszowskiej to fragment  dużego projektu komunikacyjnego, więc niezrealizowanie go może zaważyć na dofinansowaniu całego przedsięwzięcia. W związku z czym pojechaliśmy na konsultację do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Okazuje się, że są w tej chwili pieniądze do rozdysponowania w tej perspektywie, która będzie rozliczana do 2023 roku, więc zasugerowano nam, żeby nie rezygnować z pomysłu tylko przesunąć go w czasie - dodaje zastępca prezydenta Kielc.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna