Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Miasto jednak zdecyduje się na zewnętrzny audyt?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Miasto jednak zdecyduje się na zewnętrzny audyt?

Kielce / 10 lipca 2019 / Tekst

Władze miasta nie wykluczają, że zewnętrzni audytorzy pojawią się w kieleckim ratuszu. - Temat jest analizowany - mówi rzecznik prezydenta, Tomasz Porębski.

O konieczności przeprowadzenia zewnętrznych audytów wielokrotnie apelowali radni, w tym przewodniczący rady miasta Kamil Suchański oraz Maciej Bursztein. Obaj szli do wyborów razem z Bogdanem Wentą, jednak po pół roku jego rządów wytykali mu brak zewnętrznej kontroli miejskich spółek i instytucji.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie miasto rozgląda się za firmą, która może wykonać zewnętrzny audyt, choć na razie ostatecznej decyzji nie ma. - Od początku kadencji prezydenta Bogdana Wenta  audyty zewnętrzne były brane pod uwagę. Do tej pory nie wykonywaliśmy ich, co nie znaczy, że tak się nie stanie. Ten temat jest analizowany w stosunku do różnych jednostek miejskich i wydziałów, więc absolutnie nie zamykamy się na tę sytuacje - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Przypomnijmy, że do tej pory ratusz zdecydował się wewnętrzne kontrole. Te były przeprowadzone m.in. w Kieleckim Parku Technologicznym i Kieleckim Centrum Kultury.

ZOSTAW KOMENTARZ