STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Miasto bierze się za chodniki. 3 mln na remonty

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Miasto bierze się za chodniki. 3 mln na remonty

Kielce / 17 lipca 2017 / Tekst

W najbliższych miesiącach poprawi się jakość infrastruktury dla pieszych w Kielcach.  Drogowcy wyremontują chodniki na 10 ulicach, a na ten cel przeznaczą aż 3 miliony złotych.

Do przebudowy wytypowano drogi, na których trzeba było wymienić chodnik na całej długości bądź wybudować go od podstaw. Remonty dotyczą ulic: Bohaterów Warszawy, Długiej, Jana Pawła II, Nowej, Warszawskiej, Nowy Świat, Klonowej, Koziej czy Marszałkowskiej.

Pierwsze prace remontowe już trwają. – Remont toczy się przy ulicy Bohaterów Warszawy. Tam jest odnawiany chodnik od strony osiedla KSM na całym odcinku, czyli między ulicą Szczecińską a Tarnowską. Trwają też pracę na ul. Marszałkowskiej. Wybudowano chodnik na odcinku, który biegnie przez osiedle Uroczysko do przedszkola numer 35. W tym miejscu nie było w ogóle drogi dla pieszych. Na tej ulicy założono także przebudowę na odcinku między Turystyczną a Jesionową oraz Jesionową a Wojewódzką – mówi rzecznik MZD, Jarosław Skrzydło.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca listopada tego roku. Wykonawcą remontów jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna