online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Marszałek dokłada do młodzieżowej aktywności w regionie
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Marszałek dokłada do młodzieżowej aktywności w regionie

07 kwietnia 2016 / Tekst
Marszałek dokłada do młodzieżowej aktywności w regionie fot. materiały Urzędu Marszałkowskiego

Świętokrzyski samorząd dokłada do aktywności obywatelskiej młodzieży. Rozstrzygnięty został konkurs, w ramach którego do 14 organizacji pozarządowych trafi 50 tysięcy złotych na wzmacnianie postaw społecznych wśród młodych mieszkańców regionu.

Zwycięskie w marszałkowskim konkursie organizacje realizujące zadania o charakterze edukacyjnym i wychowawczym otrzymają od 2,5 do 5 tys. zł dofinansowania. Celem jest zwiększenie aktywności młodych w lokalnym życiu społecznym. O dodatkowe pieniądze od marszałka starało się 42 oferentów z regionu. Urzędnicy wybrali najlepsze pomysły na aktywizację młodzieży. – Istotną rzeczą jest to, że żadna z tych aplikacji nie odpadła z przyczyn formalnych co zdarza się w innych konkursach. Świadczyć by to mogło o tym, że młodzieżowe organizacje są bardzo dobrze przygotowane do tego typu działań - ocenia Małgorzata Kowalińska, wicedyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.

Jak zwykle, ciekawą propozycję złożyło Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. W projekcie „Synergia Młodych Liderów” zostanie wybranych i przeszkolonych 20 osób w wieku 13-25 lat. Po serii szkoleń zrealizują oni niewielkie autorskie projekty, które przysłużą się lokalnej społeczności. Szkolonej młodzieży pomagać będą doświadczeni w działaniach społecznych mentorzy.

- Wszystko sprowadza się do jednego celu, naszego marzenia. Do tego, by zwiększyć zaangażowanie społeczne młodych ludzi w regionie. Zarówno ja, jak i organizacje widzą wiele pozytywów płynących z tego zaangażowania – mówi Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży w województwie.

Dofinansowania na projekty dla młodzieży otrzymały też organizacje pozarządowe m.in. z Bałtowa, Pierzchnicy czy Bielin. Ogółem młodzi mieszkańcy regionu wnioskowali o ponad 220 tys. zł dofinansowania.

Posłuchaj:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna