Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Mali studenci złożyli indeksy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Mali studenci złożyli indeksy

Kielce / 09 czerwca 2018 / Tekst

Najmłodsi studenci w regionie zakończyli rok akademicki. Swoje dyplomy odebrali absolwenci Uniwersytetu Dziecięcego Jana Kochanowskiego oraz Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej.

Na zajęcia IV edycji Uniwersytetu Dziecięcego Jana Kochanowskiego uczęszczało 120 dzieci, które wzięły udział w 120 godzinach zajęć łączących zabawę z nauką. Podczas nich mali żacy mogli uczestniczyć w licznych eksperymentach i doświadczeniach oraz zadawać wykładowcom nawet najtrudniejsze pytania. – To, co wiemy to tylko kropelka, a to, czego jeszcze nie wiemy to cały ocean ­ – cytowała Isaaca Newtona prorektor ds. studenckich i kształcenia UJK, prof. Monika Szpringer podczas uroczystego wręczenia dyplomów.

ADSC_0187.jpg

Dziecięca Politechnika Świętokrzyska podsumowała natomiast swoją pierwszą, pilotażową edycję. Przez 5 miesięcy słuchacze wraz z wykładowcami odkrywali tajemnice świata nauki i techniki. Dzięki nim wiedzą już, co można zrobić z ciekłym azotem, jakie możliwości daje światło i do czego przydaje się skaner. W eksploracji kosmosu najmłodsi studenci w regionie korzystali z łazika marsjańskiego.

184 młodych studentów, 10 grup zajęciowych, 5 zjazdów, 4 godziny wykładów i 15 godzin warsztatów dla każdego uczestnika. Te liczby pokazują, że pilotaż się udał i można liczyć na kontynuację przedsięwzięcia w kolejnych latach. Już w czerwcu uczelnia rozpoczyna rekrutację na kolejny semestr DPŚk, który rozpocznie się w październiku 2018 r.

AIMG_4255.jpg

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna