Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Majowe świętowanie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Majowe świętowanie

Kielce / 25 kwietnia 2018 / Tekst

Przed nami uroczystości związane z długim weekendem majowym. Pierwsza z nich odbędą się w najbliższy wtorek 1 maja, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Tego dnia o godzinie 10.20 przed pomnikiem upamiętniającym powstanie NSZZ „Solidarność” na skwerze im. Żeromskiego świętokrzyscy działacze tej organizacji złożą kwiaty.

W środę 2 maja będziemy obchodzili Dzień Flagi RP. Z tej okazji, o godzinie 12 na Rynku w Kielcach uroczyście zostanie wciągnięta na maszt flaga państwowa. Poznamy także laureatów 6. Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych. Natomiast o godzinie 14 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego odbędzie się otwarcie wyjątkowej wystawy ph. „Niepodległe kielczanki”, która przedstawi zapomniane bohaterki, które zasłużyły się w walce o niepodległość kraju. Na plenerowej ekspozycji zapoznamy się z sylwetkami ponad 30 wyjątkowych pań.

W najbliższy czwartek przypada Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11 Mszą św. w intencji Ojczyzny w kieleckiej katedrze. Po modlitwie, zebrani utworzą widowiskowy korowód i przemaszerują przed pomnik Stanisława Staszica w Parku Miejskim, gdzie o godz. 12.50 odbędzie się oficjalna część święta wraz z podniesieniem flagi, przemówieniem wojewody świętokrzyskiego i salwą honorową. Następnie o godzinie 14 rozpocznie się piknik historyczny „Vivat 3 Maja!” z udziałem grup rekonstrukcyjnych przybliżających charakter Legionów Polskich. Jak zawsze, nie zabraknie poczęstunku wojskową grochówką.

ZOSTAW KOMENTARZ