Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Majowe świętowanie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Majowe świętowanie

Kielce / 25 kwietnia 2018 / Tekst

Przed nami uroczystości związane z długim weekendem majowym. Pierwsza z nich odbędą się w najbliższy wtorek 1 maja, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Tego dnia o godzinie 10.20 przed pomnikiem upamiętniającym powstanie NSZZ „Solidarność” na skwerze im. Żeromskiego świętokrzyscy działacze tej organizacji złożą kwiaty.

W środę 2 maja będziemy obchodzili Dzień Flagi RP. Z tej okazji, o godzinie 12 na Rynku w Kielcach uroczyście zostanie wciągnięta na maszt flaga państwowa. Poznamy także laureatów 6. Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych. Natomiast o godzinie 14 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego odbędzie się otwarcie wyjątkowej wystawy ph. „Niepodległe kielczanki”, która przedstawi zapomniane bohaterki, które zasłużyły się w walce o niepodległość kraju. Na plenerowej ekspozycji zapoznamy się z sylwetkami ponad 30 wyjątkowych pań.

W najbliższy czwartek przypada Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11 Mszą św. w intencji Ojczyzny w kieleckiej katedrze. Po modlitwie, zebrani utworzą widowiskowy korowód i przemaszerują przed pomnik Stanisława Staszica w Parku Miejskim, gdzie o godz. 12.50 odbędzie się oficjalna część święta wraz z podniesieniem flagi, przemówieniem wojewody świętokrzyskiego i salwą honorową. Następnie o godzinie 14 rozpocznie się piknik historyczny „Vivat 3 Maja!” z udziałem grup rekonstrukcyjnych przybliżających charakter Legionów Polskich. Jak zawsze, nie zabraknie poczęstunku wojskową grochówką.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna