Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Macierewicz w Kielcach: - Wzrosną wydatki na obronność

wtorek, 05 września 2017 16:03 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

O 550 miliardów złotych wzrosną wydatki na obronę w najbliższych 14 latach - zapowiedział na ceremonii otwarcia Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz.

- Ten rok ma szczególny czas dla obronności Polski. Jeżeli chcesz pokoju - szykuj się do wojny. Polska bardzo chce pokoju, Polska wie dokładnie co to jest wojna, Polska nie chce wojny. Dlatego z taką determinacją i z takim zaangażowaniem rząd przykłada wielką wagę do przemysłu obronnego, ale także do silnej i dobrze uzbrojonej armii - mówił w Kielcach Macierewicz, który przed otwarciem wziął udział w apelu klas mundurowych.

Szef MON mówił przede wszysktich o wzroście wydatków na polską obronność - Strategiczny przegląd obronny, który został przeprowadzony w tym roku ukazał konieczność modernizacji technicznej polskiej armii. Będzie ona wymaga w najbliższych 14 latach powyżej 550 miliardów złotych. Plan gospodarczy, który w ramach programu zrównoważonego rozwoju został ponad miesiąc temu przyjęty, zakłada wydatkowanie tych pieniędzy także w ramach decyzji o finansowaniu przemysłu obronnego i obrony RP najpierw w wysokości 2% PKB, a ostatecznie 2,5% - poinformował Macierewicz, który wziął też udział w podpisaniu umowy na dostawę 53 tysięcy karabinów Grot dla polskiej armii. - To najnowocześniejsze karabiny wyprodukowane w Polsce, nieustępujące produkcji światowej. Trafią one w ciągu najbliższych lat zarówno wojskom operacyjnych jak i wojskom obrony terytorialnej. Skala tego kontraktu jest naprawdę duża - zapowiedział szef MON.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO