STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Lekcja bezpieczeństwa na drodze

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Lekcja bezpieczeństwa na drodze

11 września 2017 / Tekst

Ponad  300 dzieci  ze  świętokrzyskich szkół podstawowych  wzięło udział w  imprezie edukacyjnej pod hasłem "Kacper - dziecko bezpieczne na drodze".  Poprzez zabawę najmłodsi uczyli się jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Były gry, zabawy, konkursy, zabawne scenki a nawet występ teatru „Pinezka”. Wszystko po to, by w jak najprostszy sposób przekazać dzieciom potrzebną wiedzę. -  Jest to wspólna zabawa dorosłych i dzieci. Wspólnie bawimy się, żartujemy i w ten sposób przemycamy i przekazujemy elementy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego -  podkreśla Tadeusz Zagajewski, prezes zarządu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi, które było organizatorem wydarzenia.

W organizację tego przedsięwzięcia włączył się także  Wydział Ruchu Drogowego KWP w Kielcach. - Jest to jeden z elementów naszej działalności profilaktycznej. Nasze działania kierujemy nie tylko do najmłodszych, ale także ich rodziców,  nauczycieli, czy osób starszych. Prowadzimy wiele spotkań o różnorodnej tematyce - podkreśla komisarz Tomasz Janik, zastępca  naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach.

Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki  oraz opaski odblaskowe dzięki którym będą bardziej widoczni w drodze do szkoły, czy domu. Do szkół natomiast powędrowały tablice instruktażowe „Pierwsza pomoc-ABC”.

W spotkaniu z dziećmi uczestniczyli przedstawiciele wielu instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym województwie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna