Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Legia Akademicka na kieleckich uczelniach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Legia Akademicka na kieleckich uczelniach

21 lutego 2019 / Tekst

Rozpoczął się nabór do Legii Akademickiej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz Politechnice Świętokrzyskiej. Jest to propozycja dla studentów zainteresowanych odbyciem ochotniczego szkolenia wojskowego. 

-Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej obejmuje dwie części szkolenia. Pierwsza to część teoretyczna realizowana przez uczelnię zgodnie z zaleceniami programu Ministerstwa Obrony Narodowej. Studenci, którzy pozytywnie przejdą część teoretyczną oraz egzamin będą mogli przystąpić do części praktycznej - tłumaczy Mateusz Rogacki, przewodniczący Samorządu   Studenckiego na Politechnice Świętokrzyskiej.

Na szkolenia do kieleckich uczelni mogą zgłaszać się studenci z wszystkich uczelni w Polsce. Studentki zainteresowane tegoroczną edycją Legii Akademickiej muszą spełnić dodatkowe wymagania, tj.  jak najszybciej zwrócić się do Wojskowego Komendanta Uzupełnień z wnioskiem o skierowanie na kwalifikację wojskową. – W minionym roku wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem studentów z naszej uczelni. W zajęciach wzięły udział zarówno osoby zainteresowane  służbą wojskową oraz takie, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tym tematem - podkreśla Mateusz Rogacki.

Wnioski o przyjęcie do Legii Akademickiej będą przyjmowane do 28 lutego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz Politechnice Świętokrzyskiej. Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna