Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Ławeczka jeszcze nie teraz

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Ławeczka jeszcze nie teraz

Kielce / 11 października 2017 / Tekst
fot. FB / Ławeczka Andrzeja Koziei fot. FB / Ławeczka Andrzeja Koziei

Przedłużyły się przygotowania do ustawienia ławeczki Andrzeja Koziei. Nietypowy pomnik upamiętniający lubianego filmoznawcę i wykładowcę akademickiego miał stanąć przy kinie Moskwa. Organizatorzy przedsięwzięcia planowali odsłonięcie ławeczki na 12 października, czyli na dzień urodzin Andrzeja Koziei. Jednak okazało się, że zbiórka pieniędzy na ten cel nie idzie tak sprawnie, jak się spodziewano.

Jak do tej pory komitet społeczny odpowiedzialny za inicjatywę zebrał ponad 19 tysięcy złotych. Termin odsłonięcia ławeczki został odsunięty. Na razie nie została wyznaczona nowa data uroczystości.

- Były organizowane zbiórki w szkołach, indywidualne wpłaty na konto. W kinie Moskwa odbyły się także seanse, z których część pieniędzy przekazana została na tę ławeczkę. Inicjatywy nie porzucamy i dalej będziemy zbierać fundusze - mówi Teresa Orlikowska z komitetu społecznego na rzecz budowy ławeczki Andrzeja Koziei.

Aby ustawienie ławeczki było możliwe komitet musi zebrać około 80 tysięcy złotych. Koncepcję obiektu przygotował kielecki rzeźbiarz Sławomir Micek.

Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia znajdziemy na stronie laweczkaandrzeja.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna