Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Laury Wolontariatu wręczone

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Laury Wolontariatu wręczone

05 grudnia 2018 / Tekst

Po raz trzynasty w Kielcach odbyła się Świętokrzyska Gala Wolontariatu. Podczas spotkania w Filharmonii Świętokrzyskiej nagrodzono ludzi, którzy pracują społecznie na rzecz innych.

Wydarzenie przypadające w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, ma na celu promowanie i pokazywanie osób, stowarzyszeń i instytucji, które bezinteresownie działają na rzecz drugiego człowieka. Tegoroczna edycja zaskoczyła ilością zgłoszeń. Napłynęło ich aż 49. Główne nagrody, czyli statuetki "Laur  Wolontariatu 2019", zdobyli: Paulina Pietryka, Koło Wolontariatu w Zespole Szkół Plastycznych w Kielcach oraz Wolontariat św. Franciszka w Łopusznie.

-To jest święto wolontariuszy i okazja do podziękowania wszystkim, którzy się angażują w wolontariat. To też okazja do tego aby pokazać, że wolontariat jest dla każdego, niezależnie od wieku czy wykształcenia. Każdy może być wolontariuszem- podkreślił Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej. -Wolontariat dla wielu osób staje się sensem życia, ich drogą. Przy Caritas utworzyliśmy Diecezjalne Centrum Wolontariatu aby integrować wolontariuszy, szkolić i wspomagać. Systematyczna praca daje efekty, co dziś widzimy - dodaje ksiądz Banasik.

Paulina Pietryka, która otrzymała "Laur Wolontariatu" w Diecezjalnym Centrum Wolontariatu działa od 11 lat. -Wolontariat jest dla mnie całym życiem. Wszystkie moje pasje się tutaj mieszczą, mogę się tu spełniać i realizować.  Jestem bardzo wzruszona, że ktoś docenił moje działania - powiedziała laureatka.

W tym roku przyznano także tytuły "Nadzieja wolontariatu", które trafiły do Zuzanny Kusiak, Piotra Pisiewicza oraz Edyty Jurczak. Nagrody w kategorii "Miejsce przyjazne wolontariuszom" otrzymali: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju oraz Powiatowe Centrum Rodziny w Kielcach. Nagroda "Animator wolontariatu" trafiła do Lidii Kieszkowskiej, Joanny Jaworskiej i Izabeli Wrony.

Organizatorami plebiscytu Świętokrzyska Gala Wolontariatu były Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckie, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ