Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Lato w mieście? Nie ma nudy!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Lato w mieście? Nie ma nudy!

24 czerwca 2015 / Tekst

W piatek 26 czerwca rozpoczynają się dwa miesiące odpoczynku od nauki, sprawdzianów i chodzenia do szkoły. Niektórzy już ze spakowanymi na wyjazd walizkami czekają, zacierając ręce, na myśl o wakacyjnych podróżach. Nie każdy jednak skorzysta w tym roku ze zorganizowanej formy wypoczynku. Ci, którzy jednak myślą, że wakacje 2015 w Kielcach będą nudne, mylą się! Szereg instytucji zadbało o to, aby dzieci i młodzież szkolna bawiła się równie dobrze, jak ich koledzy na wczasach, koloniach i obozach.

Tegoroczna akcja „Lato w mieście” to m.in. warsztaty teatralne, taneczne, wokalne, instrumentalne oraz fotograficzne. Będą też wycieczki i zajęcia sportowe. Ciekawą ofertę przygotowały filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbywać się będzie między innymi głośne czytanie książek, konkursy plastyczne i czytelnicze. Do organizacji wakacyjnego wypoczynku aktywnie włącza się kielecki Urząd Miasta i instytucje kultury, a także szkoły, kluby osiedlowe i stowarzyszenia.

- W Kielcach dla najmłodszych czeka wiele ciekawych propozycji. Począwszy od tego co przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. MOSiR, to nie tylko relaks w wodzie, choć w każdy gorący dzień polecam tę formę rozrywki i chwilę ochłody. Na basenach jednak odbywać się będą również zawody sportowe turnieje plażowej piłki nożnej i siatkowej. Oprócz tego organizowane będą wycieczki rowerowe, jak i zmagania w tenisie stołowym, darcie czy piłkarzykach w kieleckiej Hali Legionów. Oczywiście podczas wakacji do dyspozycji milusińskich są wszystkie baseny kryte, znajdujące się na terenie naszego miasta. Wiele godzin będzie otwartych dla wszystkich. Co to znaczy? Że będzie się można popluskać i wykąpać zupełnie za darmo. Ze szczegółowym harmonogramem zajęć można zapoznać się zarówno na stronie Urzędu Miasta Kielce, jak i stronie internetowej MOSiR-u – zachęca Mieczysław Tomala dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UM Kielce

Ze względu na liczbę zajęć zorganizowanych w naszym mieście, trudno wszystkie je wymienić. Czynnie włączają się do nich stowarzyszenia, świetlice PLUS czy parafie. Te ostatnie postarały się nawet o to, aby najmłodszym i najbiedniejszym zapewnić wypoczynek nad polskim morzem. Niektóre z zajęć mają charakter profilaktyczny i związane są z prelekcjami na temat uzależnień. Wszystkie mają jednak wymiar artystyczny bądź sportowy.

- Jak zwykle na wysokości zadania stanęły Dom Kultury Zameczek, i jego filie Ośrodek Kultury „Białogon” i Ośrodek Kultury „Ziemowit”, gdzie odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne, wokalne i taneczne. Nie zabraknie również wycieczek, zwiedzania wystaw i odwiedzin w kinie, rezerwatach przyrody czy w muzeach. Wakacje to wyśmienita okazja do zapoznania się z historią naszego miasta. Taką na pewno proponuje Muzeum Historii Kielc, podczas organizowanych tam zajęć. Uczestnicy będą mieli możliwość pracy m.in. na starych maszynach do liczenia, pisania czy do szycia. Zainteresowanych losami i przeszłością swoich przodków muzeum zachęca do poszukiwania śladów historii rodzin. Być może okaże się, że ktoś jest hrabią? – żartuje dyrektor Mieczysław Tomala

Jak wiemy polski klimat lubi nam płatać figle i nawet w wakacje zdarzają się dni deszczowe. Jednak filie Miejskiej Biblioteki Publicznej nie pozwalają na to, aby prawdą okazały się słowa piosenki, iż w czasie deszczu dzieci się nudzą. Z myślą o najmłodszych wspaniałą alternatywą będzie uczestniczenie w zajęciach prowadzonych przez kieleckie skarbnice książek. Tegoroczna akcja bibliotek ma hasło: „Nudzisz się? Przyjdź do nas! Zapraszamy w zimne i deszczowe dni lata”. W te słoneczne dni również nie zabraknie głośnego czytania, konkursów plastyczno – literackich, wspólnych zabaw integracyjnych czy konkurencji w grach planszowych. Biblioteki oferują również stały i darmowy dostęp do Internetu, z którego będą mogli korzystać wszyscy odwiedzający ich filie. Inne atrakcje przygotowały m.in. Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Zabawek i Zabawy, Kielecki teatr Tańca czy Teatr Lalki i Aktora Kubuś oraz wiele innych instytucji, które czekają na wszystkich, którzy nie chcą się nudzić w wakacje i mają ochotę na spędzenie niezapomnianych chwil. Ze szczegółowym rozkładem zajęć możemy zapoznać się na stronie Urzędu Miasta Kielce w zakładce „Lato w mieście 2015”

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna