Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Lato pełne konkursów z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach

wtorek, 14 lipca 2020 10:57 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała sporo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników. Jak co roku na mieszkańców czekają wakacyjne konkursy – tym razem odbywać się będą on – line.

Jeden z nich to „Książka w podróży”, czyli konkurs filmowy dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat.

- Chodzi w nim o to, by nasi czytelnicy nagrali krótką informację o czytanych w czasie wakacji książkach. Zachęcamy do opowiedzenia o lekturach, które polecilibyśmy na wakacyjne wojaże. Chcemy zwłaszcza zwrócić się do osób powyżej 16. roku życia, ponieważ jest to grupa społeczna, która niestety czyta najmniej – wyjaśnia Bożena Iwan, zastępca dyrektora MBP.

Kolejna propozycja to „Pocztówka z wakacji”

- Ten konkurs skierowany jest do dzieci do 15. roku życia. Myślą przewodnią jest uwiecznienie beztroski, która przypomina nam wakacyjne chwile. Byłoby świetnie, gdyby zdjęcie związane było z czytaniem, jednak nie jest to wymóg konieczny – dodaje Bożena Iwan.

Prace można wysyłać do 31 sierpnia, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Laureatów konkursów poznamy w pierwszym tygodniu września, zostaną oni uhonorowani nagrodami i dyplomami.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała także inne niespodzianki dla swoich czytelników. W planach między innymi teatrzyk dla dzieci, kursy języka migowego, a także spotkania plenerowe i wyjścia na place zabaw z książkami. Natomiast 22 lipca, od godziny 10, zacznie się festyn rodzinny na Podkarczówce – nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, młodzieży i seniorów.

 

POcztówka z wakacji

Książka w podróży

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO