Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kup posiłek bezdomnemu. Wyjątkowa akcja kieleckiej restauracji

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Kup posiłek bezdomnemu. Wyjątkowa akcja kieleckiej restauracji

Kelce / 14 grudnia 2019 / Tekst

Restauracja Lemon Tree w Kielcach prowadzi wyjątkową akcję charytatywną. Od kilku miesięcy można tam kupić posiłek potrzebującym. - Nie chcemy, żeby ktoś czuł się wykluczony – podkreśla Katarzyna Sławska, właścicielka lokalu.

Zasady akcji są bardzo proste. Osoba, która chce pomóc bezdomnym lub innym potrzebującym kupuje paragon o określonej wartości i wiesza go na specjalnej tablicy. Osoby potrzebujące mogą przyjść do restauracji, wziąć paragon i otrzymać posiłek, który ktoś zafundował.

– Akcja trwa już około ośmiu miesięcy i cieszy się sporą popularnością. Cały czas czekamy na osoby, które chcą pomóc, ponieważ zrobiło się zimno i pojawia się u nas coraz więcej potrzebujących – tłumaczy Katarzyna Sławska.

Co ciekawe zdarzają się ludzie, którzy potrafią ufundować nawet kilkanaście posiłków. Pani Katarzyna podkreśla, że w Kielcach tego typu akcje są bardzo potrzebne, bowiem nie ma wielu miejsc, gdzie bezdomni mogą otrzymać darmowe jedzenie. Według niej w innych miastach ta pomoc jest zdecydowanie większa.

– Chcielibyśmy, żeby każdy był równy. Każdy z nas może się znaleźć w sytuacji, że w jednej chwili ma dużo, a za chwilę nie ma nic. To wszystko dzieje się losowo. Ludzie tracą majątek, rodzinę i nieszczęście może spotkać każdego. Nie jest fair spychanie kogoś na margines społeczny i takie osoby też powinny mieć możliwość, żeby zjeść w normalnym miejscu z ludźmi, którzy żyją na normalnym poziomie – dodaje pani Katarzyna.

ZOSTAW KOMENTARZ